50+ שנות ניסיון

הבית החדש של גילאי 50+

חוגים למבוגרים: 5 אופציות לפעילויות מהנות לגיל השלישי

העשרת הידע האישי והגדלת היצירתיות כדאית בכל גיל, גם כשאנחנו צעירים וגם כשאנו קצת יותר מבוגרים. חוגים למבוגרים מספקים דרך נהדרת למלא את הזמן, להעשיר את הידע, להכיר אנשים חדשים ולעשות דברים שאוהבים. אז איזה חוגים מומלצים למבוגרים? הנה 5 הצעות מקסימות שימלאו לכם את הזמן בכיף:

חוג ציור

חוג ציור יוליך אתכם אל תוך משיכות הצבע, אל רישום נכון של אלמנטים, הכרות עם מרחב, הכרות עם אור וצל, פרופורציות ואל חדוות היצירה. כיום יש חוגי רישום וציור המתחילים מציור בעיפרון או פחם וממשיכים אל ציור בשמן או צבעי אקריליק ושאר שיטות נפלאות! כדי להתחיל לצייר לא צריך כשרון מולד, אלא ידע נרכש, סבלנות ואהבה ליצירה. חוג ציור נחשב נפלא עבור הגיל השלישי, מספק תחושת סיפוק ושייכות, מעשיר את הידע ומהווה הזדמנות להכיר אנשים חדשים ולהיות חלק מקבוצה אומנותית במיוחד.

חוג קרמיקה

בהמשך לחוג ציור, גם חוג קרמיקה אינו דורש חוש אומנותי אלא רק אהבה לתחושות של יצירה. בחוג כזה לומדים כיצד לעבד חומרים ולעבוד איתם כדי לפסל וליצור מגוון רחב של אלמנטים שכל כולם יצירה שלכם. מי שילמד קרמיקה ילמד כיצד עובדים עם אובניים, יכיר טכניקות עבודה, ידע לפסל פסלוני קרמיקה, לצבוע את היצירות ולשרוף אותן בתנור מיוחד לקבלת תוצאה מקסימה.

חוגים למבוגרים: 5 אופציות לפעילויות מהנות לגיל השלישי

למידת שפה חדשה

אם תמיד חלמתם לדבר בספרדית או לבקר באיטליה ולהכיר את שפת התושבים, אם רוסית עניינה אתכם או אפילו אנגלית – זה הזמן ללמוד שפה חדשה. הכרות עם שפה חדשה על כול הכללים שלה, המילים, המושגים, השירים והסלנג שיש בה: תפתח לכם את התודעה ותספק לכם ידע רב בשפה חדשה ודרך להעשיר את חיי היום יום. באמצעות חוג שפות תוכלו לשוחח עם אנשים בשפה חדשה, להבין את הנאמר כאשר אתם מטיילים במדינה אחרת ולחדד את המחשבה.

אפייה וקונדיטוריה

מי שתמיד אהב להמציא מתכונים חדשים, מי שרוצה להיות הסבא המגניב שמכין שוקולד מעוצב או מי שרצתה להכין עוגות ראווה יוכל ליהנות לחוג אפייה כיפי ויצירתי. כיום אפשר ללמוד להיות שוקולטיירים או קונדיטורים באמצעות מגוון חוגים אשר פותחים דלת רחבה לאפייה וקונדיטוריה.

אילוף כלבים

אומרים שהחברים הטובים ביותר הם אלה שהולכים על ארבע ובהחלט שאין אהבה גדולה וללא תנאים כמו כזאת שמספק כלב. חוג אילוף כלבים למבוגרים יכול להיות נפלא ואפשר בחוג הזה ללמוד כיצד להיות בעלים טוב יותר עבור כלב, להכיר סוגי כלבים מקרוב, לדעת מה מניע כלבים, איזה דחפים יש להם וכיצד מאלפים את חיות המחמד המקסימות האלה.  בין היתר אפשר גם לאמץ כלב שיהיה החבר הכי טוב והכי נאמן שלכם!

אז זה הזמן למצוא את החוג שמתאים לכם וליהנות מכל מה שחוגי העשרה יכולים להציע.

מאמרים נוספים

לא מוותרים על חיי חברה

נגישות