50+ שנות ניסיון

הבית החדש של גילאי 50+

למה עסק צריך לעשות גיבוי בענן?

המידע שלכם הוא נכס בעל ערך אדיר. אפילו קריטי. לעתים, עסקים לא מעריכים זאת מספיק, עד שלא מתרחש מקרה כשל משמעותי בהקשר המידע. חבל להגיע למצב כזה. מה גם, שכיום ניתן לפתור את אתגרי הגיבוי בצורה זולה, נוחה, גמישה וקלה מתמיד. כיצד? איך משתלב בכך נושא שירותי הענן? ומה כדאי לכם לדעת על חברת GNS בהקשר זה?

גיבוי – חשיבות ואתגרים

ככל שעולם המחשוב פתר אתגרים שונים, כך הוא גם במידה רבה הציב חדשים. מערכות המחשוב מאחסנות בקלות היקפי מידע אדירים ומסייעות לנהל אותם. אך במקרה של כשל, הן מסוגלות גם לאבד בבת אחת מידע רב. הפתרון הוותיק והאמין לאתגר זה, הוא לבצע גיבויים באופן מסודר וחכם. תודות לכך, גם אם יקרה מקרה חירום כגון פריצה וגנבת כל המחשבים, עדיין יישאר הנכס החשוב כל כך של המידע שלכם. בצורה מגובה. מה אם בעת פריצה הגנבים לקחו איתם גם את מדיות הגיבוי? באמצעות גיבוי בענן לעסקים, ניתן לפתור גם אתגר ספציפי זה. גם אם יגנבו את העסק כולו, הגיבוי בענן כשמו כן הוא – ממוקם אי שם בענן. משמע, על שרת מרוחק, במיקום פיזי אחר לגמרי. למעשה, גיבוי בענן מספק יתרונות רבים, כחלק מעצם היותו "שירות ענן". שילוב שתי העובדות האלה – השרידות המשופרת ויתרונות שירותי הענן, הופכים את הגיבוי בענן לאופציה מאוד אטרקטיבית עבור ארגונים.

דוגמה מהשטח

בכדי להמחיש מה מציעים שירותי גיבוי כאלה, זהו פירוט קצר של השרות שמציעה חברת GNS:

 

 

  • עלות נוחה מאוד – החל מ-12 דולר לחודש בלבד. scaling מהיר וקל למשאבים לפי הצורך ותשלום רק לפי המשאבים שנצרכים בפועל.
  • שימוש שוטף קל – יכולת לבצע גיבוי אוטומטי ופשוט, בתדירות לבחירתכם. כמובן, מאחר שמדובר בשרות ענן, התשתית הפיזית לכך היא באחריות הספק ואצלו. כך שאתם לא נדרשים לטפל בה.
  • מהירות וקלות בשעת חירום – לא פחות חשוב, היכולת לשחזר מידע במהירות בזמן חירום. למעשה, חשוב אפילו יותר.
  • עמידות – שרידות מנגנוני הגיבוי וההתאוששות עצמם, חשובים מאוד כמובן. GNS מבטיחה מנגנוני גיבוי עמידים, גם מול מקרה של אובדן פיזי של שרתים ראשיים.
  • יעילות ואמינות – לפי החברה, היא מציעה סנכרון מלא בזמן אמת לאתרים ישראליים וגלובאליים עבור כל שרת ומאגר מידע. אין צורך להחזיק קלטות או גיבויים מחוץ לאתר הגיבוי.
  • אבטחה – העברת נתונים מאובטחת.
  • גיבוי של כל הדרוש לכם – יכולת לגבות אובייקטים מסוגים רבים ומגוונים. כולל שרתים וירטואליים, Office 365, ענן-לענן / ענן-לחוות שרתים, Microsoft Exchange Server, Microsoft SQL Server או MySQL Database.

כיצד הדבר משתלב במערך המחשוב?

לא חייבים להשתמש בגיבוי בענן באופן בלעדי אגב. אלא ניתן לשלב גיבויים מסוגים שונים. אם הנפחים שאתם מעוניינים לגבות נוטים להשתנות, שירות הענן יוכל לספק לכם הרחבה קלה ומשתלמת לכך. עם גמישות מרבית וללא צורך לרכוש מדיות אחסון. אם יש מידע מסוים רגיש יותר מאחרים, ייתכן שתרצו אותו ספציפית לגבות לענן. בכדי לספק לו הגנה מרבית. מצד שני, אם זה מידע שאינכם רוצים להוציא מהעסק, מטעמי רגולציה, פרטיות או כל שיקול אחר, תוכלו להמשיך לגבות אותו למדיות פיזיות בתוך העסק או כאלה שנלקחות ומאוחסנות במקום בטוח אחר. גמישות באפשרויות השימוש, היא בין היתרונות המובהקים של שירותי הענן. כך גם לגבי שירותי גיבוי בענן. כדאי לנצל זאת.

לסיכום

לא יעלה על הדעת, שעסק אשר מטפל במידע שלו כהלכה לא יגבה אותו היטב. באופן דומה, מומלץ ואפילו הכרחי, לכל הפחות להכיר את נושא הגיבויים בענן.

מאמרים נוספים

לא מוותרים על חיי חברה

נגישות