50+ שנות ניסיון

הבית החדש של גילאי 50+

אף פעם לא מאוחר להקים עסק משלכם – היועץ העסקי יוסי שינובר מסביר כיצד תעשו את זה

גם בגיל השלישי אפשר להקים עסק. למעשה, דווקא בגלל הניסיון ארוך השנים כמו גם ההבנה כי פתיחת עסק בגיל השלישי יכולה לספק עצמאות כלכלית וביטחון בפרישה, תוכלו לקבל תחושה של מטרה והגשמה, כמו גם את ההזדמנות להעביר ידע ומיומנויות לדור הבא. אם אתם חולמים להקים את העסק שלכם, הגעתם בדיוק למקום הנכון. ביחד עם היועץ העסקי יוסי שינובר גיבשנו את כל הצעדים שיניבו לכם את היכולת לפרוץ קדימה, ולפתוח עסק.

בדיקת כדאיות כלכלית

השלב הראשון והחשוב ביותר לפני שפותחים עסק הוא קודם כל לבצע בדיקת כדאיות כלכלית. מאחר ומדובר בעסק שנועד להרוויח, יוסי שינובר מסביר כי אתם צריכים לגבש את הקונספט העסקי ולבחון את מידת הכדאיות הכלכלית לטווח הקצר ולטווח הרחוק. משמעות הדבר היא הערכת הסיכונים הפיננסיים הפוטנציאליים של העסק, כמו גם קביעת הביקוש בשוק למוצר או לשירות אותו אתם מתכננים להציע. ידי הערכה של הכדאיות הכלכלית של עסק,  תוכלו לקבל החלטות מושכלות ולמזער את הסיכון הפיננסי, תוך שימת דגש על מקסום פוטנציאל ההצלחה והרווחיות.

חקר שוק

מחקר שוק הוא היבט חיוני לפני פתיחת עסק. חקר שוק הוא תהליך מקיף הכולל מגוון רחב של פעולות כמו למשל  ניתוח הסביבה העסקית, בדיקת הצרכים של קהל היעד, הספקים הפועלים ועוד. יוסי שינובר יועץ עסקי ממליץ לבצע את תהליך חקר השוק בליווי מקצועי, וזאת מתוך מטרה לנתח את התובנות ובהתאם לכך לקבל החלטות שיניבו לכם את היכולת לקדם את העסק ולהתמקד לטובת צמיחה עסקית המתבצעת עוד בשלבים הראשונים, כחלק מראייה ארוכת טווח לעתיד.

 

 

הקמה של תוכנית עסקית

תוכנית עסקית היא מפת דרכים מקיפה המתווה את המטרות, האסטרטגיות והטקטיקות להצלחה בעסק. הקמה של תוכנית כמו זו היא חיונית, מאחר והיא משמשת ככלי שיכול לסייע לכם למקד את הרעיונות, לחדד את הרעיון העסקי ולוודא שלקחתם בחשבון את כל הגורמים החשובים לפני שמתחילים בהתנעה של העסק העתידי. קידום של תוכנית כמו זו תסייע לכם לזהות מכשולים ואתגרים פוטנציאליים, כמו גם להתכונן לקראת השלב הבא – איתור מקורות מימון. תוכנית עסקית היא אלמנט חשוב מאוד בהבטחת קבלת מימון ממשקיעים או ממוסדות הלוואות, מאחר וחלק מתנאי הסף כוללים הגשה של תוכנית, לפני אישור הבקשה וקבלת המימון ישירות לחשבון העסקי של העסק.

איתור מקורות מימון

צינור החמצן שלכם כבעלי העסק הוא כמובן  לעתים קרובות הם דורשים תוכנית עסקית כחלק מתהליך בקשת ההלוואות או ההשקעה. לפני שאתם ניגשים לבנק, חשוב קודם כל להפריד בין החשבון הפרטי שלכם לבין החשבון העסקי, וכן לבחון את אפשרויות המימון מבחינת הלוואה והיכולת שלכם להחזיר, בהתאם לתוכנית העסקית. ליווי מקצועי המתבצע על ידי רואה חשבון או יועץ עסקי המתמחה בתחום עשוי לסייע לכם רבות לגייס את הכספים, לא רק דרך גופים כמו הבנקים אלא גם דרך גופים חוץ בנקאיים, כאשר היתרון נובע הן בשל מגוון רחב של אפשרויות לקבלת מימון והן בשל היכולת לבסס את תזרים המזומנים עוד לפני שמתחילים בפעילות.

לסיכום

החלטה לגבי הקמה של עסק בגיל מבוגר היא החלטה מורכבת מפאת הגיל והניסיון, אולם באמצעות יישום של הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, גם אתם תוכלו להגשים את החלום – ולפתוח עסק משגשג שלא רק מאפשר לקדם עצמאות כלכלית, עצמאות אלא גם יכולת להעביר הלאה את העסק לדורות הבאים.

מאמרים נוספים

לא מוותרים על חיי חברה

נגישות