50+ שנות ניסיון

הבית החדש של גילאי 50+

חוצים עם הנכדים במעבר החצייה: איך כדאי ללמד אותם לחצות את הכביש?

אם אתם רוצים ללמד את הנכדים שלכם כיצד לחצות את הכביש בבטחה, אנחנו ממליצים לכם לקרוא את המאמר הבא. מאיזה גיל ניתן לחצות את הכביש לבד ואיך מלמדים את הנכדים שלכם לעשות את זה? כל התשובות לפניכם.

מאיזה גיל ניתן לחצות את הכביש?

נפתח בשורה התחתונה ונגיד שילד עד גיל 9 לא חוצה את הכביש לבד. למה? מכיוון שמבחינה התפתחותית הוא עדיין לא מסוגל להתמודד עם המגוון הרחב של הסכנות שיש בכביש. ראשית, שדה הראייה מוגבל מאד לפעמים ואצל ילדים מתחת לגיל 9 גם טווח הראייה נמוך יותר וגם מהירות ההבחנה שלהם איטית בגלל הגובה שלהם. בנוסף, הם מתקשים לאמוד את המרחק והמהירות של הרכבים שמתקרבים למעבר החצייה וזה מסוכן מאד. בנוסף, הילדים הרבה יותר אימפולסיביים מאיתנו ואין להם הסבלות להמתין כמה שצריך עד שמעבר החצייה יהיה פנוי. באתר של אסק רלב"ד תוכלו למצוא את כל המידע הרלוונטי על חציית כביש בגילאים צעירים כאלה, מומלץ מאד לקרוא.

למדו אותם את כל הכללים

לפני שאתם ממהרים לרדת עם הנכדים למעבר החצייה, אנחנו ממליצים לכם לשבת איתם וללמד אותם את כללי התנועה. הסבירו להם מה זה כיוון נסיעה, למדו אותם את התמרורים השונים והרלוונטיים ואת כל מעגלי התנועה השונים. כשתרדו לשטח, ממש למעבר החצייה עצמו, הם ייזכרו בכל מה שלמדתם אותם וזה יסייע להם לקבל החלטות נכונות לפני המעבר. אם תרדו עם הנכדים שלכם לשטח בבת אחת מבלי שידעו את הכללים הבסיסיים, הסיכוי שהם יצלחו את המשימה בעצמם הוא דיי נמוך.

 

 

אמנו אותם לקבל החלטות נכונות

לכו עם הנכדים על המדרכה, התקרבו איתם למעבר החצייה ובקשו מהם לקחת החלטה בעצמם מתי לחצות. כמובן שאל תאפשרו להם לחצות לבדם, אנחנו רק רוצים שתתחילו ללמוד במשהו את דרך קבלת ההחלטות שלהם. נהלו איתם שיח על איך למנוע התפרצות לכביש, איך להימנע מהסחת דעת, איך לשמור על קשר עין עם הנהגים, איך לוודא שכל הנהגים בכל הנתיבים עוצרים להם ולמה כדאי להימנע משימוש בטלפון הנייד כשחוצים כבישים, טלפון נייד זו צרה צרורה ואולי הגורם מספר אחת לפגיעות בהולכי רגל.

בחנו את הנכדים בשטח

זהו, אחרי שהתכוננתם ולמדתם את כל מה שצריך זה הזמן לרדת למעבר החצייה ולהתחיל להתאמן על רטוב. עמדו על סף מעבר החצייה עם הנכדים שלכם, יד ביד, ותנו להם להוביל את המהלך. אם אתם מבינים שהם הולכים לקבל החלטה לא נכונה, זה הזמן לבלום אותם ולהתחיל מחדש.

האלמנט הכי חשוב במהלך הזה הוא הסקת המסקנות. בכל פעם שאתם מרגישים שהנכדים שלכם עשו שגיאה שעלולה לסכן אותם על הכביש, זה הזמן לקחת צעד אחורה, להסביר להם מה הם עשו לא נכון וליישם את הלקחים לפעם הבאה. אל תצרו בהם תחושת אכזבה וכישלון למרות השגיאות, זה בסדר, זה טבעי וזו הדרך ללמוד, העיקר שאתם איתם. אם תתנו להם את ההרגשה שהם לא טובים מספיק יש מצב שהם לא ירצו לחצות את הכביש המון שנים לבד ואנחנו ודאי לא רוצים שזה יקרה.

לסיכום

אם אתם רוצים ללמד את הנכדים שלכם כיצד לחצות את הכביש בבטחה, אנחנו ממליצים לכם ליישם את השלבים שתיארנו במאמר זה, אנחנו בטוחים שבסופו של דבר תוכלו לסמוך עליהם שהם יכולים לחצות את הכביש בעצמם.

מאמרים נוספים

לא מוותרים על חיי חברה

נגישות