50+ שנות ניסיון

הבית החדש של גילאי 50+

הופכים מטבח ישן לחדש:  כך תהפכו את שלכם לאחד כמו בקטלוגים של מטבחים מעוצבים

מרגישים שהגיע הזמן ליצור שינוי במטבח? אתם לא לבד. עם תהליך ההתבגרות וכן ההבנה כי המטבח הוא לא מקום שבו רק מבשלים אלא גם מארחים, נוצר הצורך הטבעי והנחוץ לבצע שינוי מרענן שיכניס למטבח את הרעננות הנדרשת המותאמת בדיוק לצרכים הנדרשים. כיצד תוכל ולעצב מטבח מרשים וכזה שנראה כאילו נלקח מקטלוג? להלן הטיפים שיסייעו לכם בדרך.

החלטה על קונספט עיצוב

השלב הראשון והחשוב ביותר הוא להחליט על קונספט העיצוב של המטבח, בהתאם לטעם האישי שלכם. אפשר לנצל אתרים של חברות גדולות בתחום המטבחים כמו למשל מטבחי רגבה, וזאת מתוך מטרה לקבל השראה לגבי עיצוב  – החל מעיצוב מודרני, כפרי, אקלקטי, ים תיכוני או וינטאג'. לאחר שבחרתם את הקונספט, השלב הבא הוא לקבוע את מסגרת התקציב, ולצאת לדרך בליווי מקצועי הניתן לכם על ידי אנשי מקצוע המתמחים בתחום המטבחים.

שילוב של עבודות נגרות

השקעה בתהליך העיצוב כרוכה בין היתר גם באלמנטים אישיים אשר כוללים בין היתר נגרות אישית, מתוך מטרה ליצור חלל שהוא פרקטי אך גם מעוצב בטוב טעם ועם התאמה מדויקת לגודל המטבח. אם מדובר למשל במטבח פתוח או במטבח גדול, אפשר ואף רצוי לשלב פריטי נגרות כמו למשל שולחן אוכל או ארונות בהתאמה אישית. מדובר בעלות כספית גבוהה למדי אולם מדובר בהשקעה לטווח הרחוק, הן בשל השילוב של חומרי גלם איכותיים והן בשל היכולת ליצור על פי דרישה את הפריטים שישרתו אתכם למשך זמן רב.

פתרונות אחסון

חלק מהותי מהעיצוב של המטבח כולל גם את פתרונות האחסון כמו למשל ארונות מטבח ואי לצד ניצול של שטחים פתוחים וקטנים יחסית שבהם ניתן לשלב גם ארונות וקופסאות אשר ישמרו על הסדר והארגון של המטבח. שימו לב כי ברשתות הסטוק ניתן  לבצע רכישה של פתרונות מהסוג הזה בעלות כספית נוחה לכל כיס, כאשר רצוי לפני לבצע סינון של הפריטים הקיימים ולחלק אותן לקטגוריות, כך שהנגישות לציוד תהיה גבוהה אך גם מעוצבת באופן אסתטי ונקי לעין.

 

 

אקססוריז להשלמת המראה

דווקא הפרטים הקטנים הם אלו שעושים את ההבדל, ועל כן שילוב של חפצי נוי כמו למשל סלסלאות עם פירות טריים לצד מחזיק נייר סופג מהווה דרך מצוינת ליצור עומק בכלל וכן נקודת צבע מקסימה. כאשר אנו מתייחסים לאקססוריז הכוונה היא גם לפריטי טקסטיל כמו למשל מגבות מטבח צבעוניות, תמונות שאותן ניתן לתלות על קיר חשוף ועוד. יחד עם זאת, לפני שאתם ממהרים לבצע רכישה חשוב לשמור על קו אחיד ולא עמוס יתר על המידה, בייחוד כאשר מדובר בחלל פונקציונאלי כמו המטבח.

מקדישים זמן גם לעיצוב המרצפות

כאשר מסתכלים במגזין של מטבחים אפשר לשים לב כי מעבר לעיצוב הכללי של המטבח, יש דגש גם על המרצפות. מאחר ומדובר בחידוש של מטבח ישן, הקדישו זמן גם לעיצוב של הרצפה באמצעות התקנה של פרקט או PVC שנחשב לאחד מהטרנדים החמים בעולם המרצפות. החלטה לגבי העיצוב של הרצפה צריכה להתבצע בהתאם לעיצוב הכללי של הבית ורק באמצעות אנשי מקצוע מוסמכים.

לסיכום

החלטה לגבי שיפוץ מטבח היא החלטה הכרוכה בלא מעט אתגרים, בייחוד על רקע הרצון להוביל ליצירה של חלל שהוא מצד אחד  מעוצב אבל מצד שני גם מתאים באופן מדויק לצרכים שלכם. על כן, זה הזמן לקרוא את הטיפים אותם הצגנו לכן כאן וכן לוודא כי אתם שומרים על קו אחיד שתואם את הטעם האסתטי שלכם, כחלק מיצירה של מטבח מעוצב ויפהפייה שגם בעוד שנים רבות ייראה כאילו נלקח ממגזין מוביל.

מאמרים נוספים

לא מוותרים על חיי חברה

נגישות