50+ שנות ניסיון

הבית החדש של גילאי 50+

גירושים בגיל מבוגר: איך עושים את זה?

הייתם נשואים במשך שנים רבות, והייתם בטוחים שאתם הולכים להזדקן ביחד, אבל עכשיו, אתם מתגרשים. איך מתמודדים הגירושין, ומה אתם צריכים לדעת כדי להתחיל פרק חדש בחייכם? במאמר זה, נלמד על ההיבטים השונים של גירושין בגיל מבוגר, על ההכנה הרגשית, התכנון הפיננסי, הצרכים המשפטיים, וגם על גישור גירושין!

הכנה רגשית

גירושין בגיל מבוגר זה לא פשוט, אבל אפשר לעשות את זה. קודם כל, חשוב להתכונן מבחינה רגשית. טבעי להרגיש אבל, פחד וחוסר ודאות כשאתם מתגרשים. תנו לעצמכם להרגיש את הרגשות האלה, ואל תנסו לדכא אותם. דברו עם חברים, משפחה או מטפל על מה שאתם עוברים. תמיכה חברתית היא חשובה מאוד בתקופות קשות. היו מציאותיים לגבי הציפיות שלכם מהעתיד. עלול להיות קשה להתחיל מחדש בגיל מבוגר, אבל הכול אפשרי, ותנו לעצמכם זמן להתאושש. גירושין זה תהליך, הם לא קורים בבת אחת.

תכנון פיננסי

גירושין בגיל מבוגר הם לא רק קשים רגשית, אלא גם כלכלית. הינה כמה דברים שחשוב לעשות כדי להיערך מבחינה פיננסית לגירושין:

 • אספו את כל המסמכים הפיננסיים שלכם, כולל דפי בנק, דפי חשבון פרישה, חוזי ביטוח וכו': הם יעזרו לכם להבין את המצב הפיננסי שלכם כיום.
 • התייעצו עם יועץ פיננסי: יועץ פיננסי יכול לעזור לכם להעריך את הצרכים הפיננסיים שלכם לאחר הגירושין ולפתח תוכנית כדי לעמוד בהם.
 • התחילו לחסוך כסף: ככל שתחסכו יותר כסף לפני הגירושין, כך יהיה לכם קל יותר להתמודד עם הקשיים הכלכליים שאחרי הגירושין.

 

 

דברים שכדאי לשקול לאחר גירושין בגיל מבוגר

הינה כמה דברים ספציפיים שכדאי לשקול:

 • ביטוח בריאות: אם אתם עדיין עובדים, אתם יכולים לקבל ביטוח בריאות דרך המעסיק שלכם. אם אתם לא עובדים, אתם יכולים לרכוש ביטוח בריאות פרטי או להצטרף לתוכנית ממשלתית.
 • תוכניות פרישה: אם אתם זכאים לפנסיה, אתם עדיין תקבלו אותה לאחר הגירושין. עם זאת, אתם עלולים להצטרך לחסוך יותר כסף כדי להבטיח שאתם יכולים להרוויח מספיק כסף לאחר הפרישה.
 • תוכנית עיזבון: אם יש לכם ילדים, תרצו לוודא שהם יורשים את הנכסים שלכם לאחר הפטירה ולוודא שהנכסים שלכם ינוהלו כפי שאתם רוצים.

פנו לייעוץ משפטי

גירושין הם תהליך משפטי מורכב, וחשוב להתייעץ עם עורך דין גירושין מנוסה. עורך הדין יוכל לעזור לכם בתהליך הגירושין בכל שלביו. הוא יוכל:

 • להסביר לכם את הזכויות והחובות המשפטיות שלכם.
 • לסייע לכם להגיע להסכם גירושין הוגן.
 • לייצג אתכם בבית המשפט אם יש צורך.

אם אתם שוקלים להתגרש, חשוב לפנות לייעוץ משפטי בהקדם האפשרי. עורך דין גירושין יכול לעזור לכם להבטיח שהזכויות שלכם מוגנות, ושאתם תקבלו את ההחלטות הטובות ביותר בשבילכם.

שקלו גישור גירושין

החלופה האפשרית לפנייה לעורך דין גירושין היא גישור גירושין שהוא דרך טובה להגיע להסכם גירושין הוגן וידידותי. בגישור גירושין, בני הזוג יושבים עם מגשר מיומן שעוזר להם לדבר על הצרכים והרצונות שלהם. המגשר אינו שופט את בני הזוג, אלא עוזר להם למצוא פתרונות ששני הצדדים יכולים להסכים עליהם. גישור גירושין הוא דרך טובה לזוגות מבוגרים מסיבות רבות, כמו:

 • להוביל להסכם גירושין מהיר יותר ופחות יקר מאשר ליטיגציה מסורתית.
 • לעזור לבני הזוג לשמור על קשר טוב יותר לאחר הגירושין.
 • לעזור לבני הזוג להתמקד בעתיד שלהם, ולא בעבר.

לסיכום

גירושין בגיל מבוגר הם אירוע מורכב ומאתגר עם השלכות רגשית וכלכלית משמעותיות. עם זאת, עם הכנה נכונה, ניתן להתגבר על האתגרים הללו ולהתחיל פרק חדש בחייהם של בני הזוג, אבל חשוב להתכונן היטב לתהליך, כדי להקל על ההתמודדות עם הקשיים הצפויים. אם אתם שוקלים להתגרש, חשוב לעשות את המחקר שלכם ולקבל עזרה מקצועית כדי לוודא שאתם מקבלים את ההגנה הטובה ביותר האפשרית.

המידע באתר הוא לא חוות מקצועית או המלצה מקצועית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות למומחה בתחום בלבד.

מאמרים נוספים

לא מוותרים על חיי חברה

נגישות