50+ שנות ניסיון

הבית החדש של גילאי 50+

פעילות גופנית מעל גיל 50: איזה אימון כדאי לעשות?

פעילות גופנית מעל גיל 50

המודעות לאורח חיים בריא לא פוסחת על בני גיל החמישים, אלא להפך. אם עד לפני מספר שנים נדיר היה לראות את קבוצת הגיל הזו בחדרי כושר ובאימוני ספורט עם מאמנים, כיום המחזה של גברים ונשים שבגיל 50 מתאמנים באופן קבוע הפך לחלק בלתי נפרד מהנוף. אם גם אתם מרגישים שהגיע הזמן להתחיל לזוז והתאמן, הגעתם בדיוק למקום הנכון. איזה אימון כדאי לעשות ומהם הדגשים החשובים? להלן כל הפרטים.

פעילות גופנית לבני 50 פלוס – כל מה שרציתם לדעת

במידה ואתם רוצים להתחיל להתאמן, חשוב קודם כל לבצע בדיקות אצל רופא המשפחה בשביל לקבל אישור, בוודאי אם אתם סובלים ממחלות רקע. ההמלצה לבני חתך הגיל הזה היא לבצע פעילות גופנית סדירה לפחות אחת לשבוע, כאשר הדגש צריך  להיות על אימון פונקציונאלי שמשלב בין עבודה על מספר קבוצות של שרירים. הסיבה לכך נובעת מכך כי ספורט בגיל מבוגר צריך להתבצע בצורה מבוקרת ועם שימת דגש על התאמה למגבלה הבריאותית, בייחוד לאור הירידה בתפקוד של מערכות הגוף ככל שתהליך ההזדקנות הטבעי מתקדם. על כן, כאשר אתם מבצעים פעילות גופנית הקפידו לשמור על דופק מרבי של עד 70%, כאשר שימוש בשעון דופק דיגיטלי הוא חיוני לטובת שמירה על טווח דופק תקין שנע בין 55% לבין 70%. על כן, כאשר אנו מתייחסים לפעילות ספורטיבית בגיל הזה הכוונה היא לשלב בין פעילות פונקציונאלית של עבודה על שרירים לצד פעילות אירוביות כמו הליכה אשר יאפשרו לכם לחזק את היציבה ולהגדיל את טווח התנועה. בשלבים הראשונים רצוי לעבוד עם מאמן כושר המתמחה בשכבת הגיל הזו, מתוך מטרה לבנות תוכנית אימון פרטנית שתוביל בסופו של דבר להישגים מצוינים הן מבחינת השיפור ביכולת התנועה אבל גם מבחינת התחושה האישית.

מהם האימונים המומלצים?

יוגה

יוגה נחשבת מזה שנים רבות לטכניקה שבמסגרתה לומדים לא רק לעבוד בצורה טובה יותר עם הגוף, אלא גם להתמקד בנושא של גמישות לצד נשימות. פעילות זו מהווה דרך מצוינת בעבורכם ליצור שיפור בתנועה אבל גם יציבות לצד חיטוב הגוף, בייחוד לאור תרגילים מאתגרים שאותם כל אחד יכול לבצע ובכל גיל.

הליכה

הליכה היא פעילות ספורטיבית אידיאלית לבני 50 פלוס מאחר ומדובר בעליית דופק מבוקרת לצד קבלת יתרונות בריאותיים עצומים הכוללים בין היתר מניעה של מחלות לב, איזון רמות הסוכר בדם לצד שריפת קלוריות. יציאה להליכה עם בן/בת הזוג או חבר/ה מהווה הזדמנות מצוינת ליצור זמן איכות משותף אבל גם פעילות ספורטיבית נהדרת ומומלצת לכל גיל ובוודאי לגילאי ה-50.

פילאטיס

בין אם מדובר בפילאטיס מכשירים או פילאטיס מזרן, פילאטיס נחשב לאימון מומלץ מאוד בשל העבודה על שרירי הליבה כמו גם ייצוב נכון של האגן כמו גם האגן, תוך שימת דגש על המודעות של התנועה וכן נשימות שמתבצעות כחלק אינטגרלי מהאימון. מאחר ואימון זה מבוסס על עבודה על מגוון רחב של שרירים, מדובר בהזדמנות מצוינת ליצור מערך אפקטיבי שיוביל גם לשיפור ממשי בתחושה, בעקבות אימונים עקביים.

לסיכום

אימון לאריכות חיים הוא לא רק סיסמה אלא דרך חיים של ממש. עם הכוונה נכונה וכן שמירה קפדנית על תמהיל אימונים מגוון ניתן להגיע להישגים מעולים, גם אם אתם חושבים שאתם כבר לא מסוגלים. משמעת עצמית לצד בדיקות סדירות אצל הרופא לטובת בחינת הכשירות כמו גם שימוש בציוד ספורט איכותי כמו נעלי ספורט ושעון דופק הם המפתח לטובת יצירת איכות חיים ואריכות חיים.

 

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים נוספים

לא מוותרים על חיי חברה

נגישות