50+ שנות ניסיון

הבית החדש של גילאי 50+

איך למצוא עבודה אחרי גיל 50

Ageism או 'גילנות' הוא מושג שמטרתו לתאר אפליה של אדם בשל גילו. אנו רואים זאת בלא מעט תחומים בחיים ובעיקר בתחום התעסוקה שם אנשים שעברו את גיל 50 נראים בעיני מעסיקים פחות יעילים עבור הארגון. לכן מי שנמצא מעל גיל חמישים, למרות כישוריו הרבים, מתקשה פעמים רבות למצוא עבודה. אבל בגיל 50 רובינו נמצאים בשיאנו! אנו מבצעים החלטות הרבה יותר מושכלות בחיים האישיים ובמקום העבודה, רבים מאתנו מבצעים שינויים משמעותיים שעושים לנו טוב, יש את מי ששומר על כושר גופני יותר מתמיד, ואת זאת שבוחרת לחזור ללימודים ולרכוש את התואר הנכסף.

גיל חמישים הוא גיל נמרץ ונכון להתחיל בעבודה חדשה. אבל כיצד אפשר למצוא עבודה כשיש אפליה של אנשים בשל גילם?

הנה כמה טיפים טובים:

שיפוץ ועריכה של קורות החיים שלכם

לפני שאתם מתחילים לשלוח קורות חיים כדאי לעבור עליהם שוב, לבדוק מה השתנה, לערוך אותם בהתאם ולהתחיל לסנן פרטים שכבר אינם רלוונטיים. מרבית האנשים שעברו את גיל 50 ימצאו כי קורות החיים שלהם מלאים בתפקידים שלא רלוונטיים למשרה הנחוצה ורק מעמיסים תוכן שיש לקרוא. לכן כדאי לסנן, להוריד, להפחית ולהתמקד בהצגת הניסיון הרלוונטי עבור המטרות שלכם.

איך למצוא עבודה אחרי גיל 50

הרחיבו את התחומים בהם אתם טובים ומנוסים

מהצד השני של המתרס יהיו בני 50 שעבדו בעבודה אחת או שתיים כל חייהם או עבדו בתפקיד אחד משך תקופה ארוכה, וכאן דרושה דווקא הרחבה. אם אתם רוצים לשנות את התפקיד או להראות גיוון בניסיון שלכם – התמקדו בקורות החיים בניסיון שצברתם בתחומים ללא קשר למקצוע שלכם, כמו למשל גידול חיות מחמד ואהבה גדולה לבעלי חיים עבור מי שרוצה להפוך מעורכת דין לסייעת לווטרינר, או אהבה לטבע עבור מי שרוצה למצוא עבודה במשתלה אחרי שנים של עבודה כרואה חשבון. מי שרוצה למצוא משרה דומה למה שהוא עשה תמיד, יוכל לציין כי יש לו אהבה רבה לתחום: לעיתים אהבה לתחום היא כל מה שצריך כדי למצוא עבודה שונה או דומה למה שעשיתם בעבר.

בחירת לוח דרושים טוב

איתור עבודה מתחיל בדרך כלל מלוחות דרושים המכילים עשרות ומאות הצעות עבודה לאנשים בכול הגילים. לוח דרושים טוב המציע סינון משרות לפי תחומים, היקף משרה, שכר, אזור מגורים ואפילו לפי גיל – יספק לכם את ההצעות הטובות ביותר המתאימות לצרכים שלכם. בחרו לוח מקצועי שמוכיח כי יש לו מה להציע לכם וכזה שמאפשר מיקוד במקצוע או בתחום שלכם. השקיעו את הסכום החודשי הדרוש למנוי במידה ואתם צריכים לשלם על כך. הרשמו ללוחות דרושים טובים המציעים הצעות עבודה בחינם והתחילו לשלוח קורות חיים למשרות מתאימות.

פניה ממוקדת למשרות לבני 50 פלוס

אם אתם רוצים ליהנות ממשרה מתאימה לגילכם, תוכלו לבחור עבודות מתאימות לבני 50 פלוס. חברות הייטק למשל מציעות פעמים רבות משרות לבני 50 ומעלה המתאימות מבחינת תנאים שעות והיקף משרה לגילאים השונים. בראיונות עבודה השתמשו בגיל שלכם כיתרון וסמל לחוכמת חיים והביאו את עצמכם ואת האופי שלכם לשולחן. כך תוכלו למצוא עבודה מתאימה.

מאמרים נוספים

לא מוותרים על חיי חברה

נגישות