50+ שנות ניסיון

הבית החדש של גילאי 50+

מפתחים תחביבים בגיל חמישים: 5 רעיונות לתחביב מהנה לבוגרים

אף פעם לא מאוחר מדי לפתח תחביב חדש, בוודאי בגיל 50. למעשה, מדובר בהזדמנות מצוינת בעבורכם ליצור זמן איכות עם עצמכם או עם בני המשפחה והחברים לצד יכולת לפתח מיומנות חדשה, בייחוד כאשר לוקחים בחשבון כי הגעה לגיל הזה מאפשרת יותר זמן פנוי ופחות התעסקות עם הילדים או ניהול קריירה תובענית. בשביל לסייע לכם לפתח תחביב מהנה, בחרנו להציג חמש רעיונות, וזאת מתוך מטרה לאפשר לכם לפתח את עצמכם ואת תחומי העניין. מוכנים? בואו נתחיל!

ערכות יצירה

תחביב נהדר בעבור בני 50 כולל הזמנה של ערכות יצירה. למעשה, מגוון ערכות יצירה באתר תחביבן לכל הגילים מאפשרות לכם לקחת חלק בפעילות שהיא גם מהנה אבל גם מגבשת, וזאת בזכות ערכות הכוללות למשל יצירה של תמונה אישית, פאזלים תלת ממדיים, ערכות תפירה, ערכות רקמה כמו גם חרוזים, כאשר המחירים הנגישים לצד היכולת לבצע הזמנה של ערכות בהתאם לדרגת קושי משתנה היא זו שהופכת את הערכות להזמנות מעולה ליצירה של תחביב שיפתח את הדמיון ואפילו את המחשבה.

פעילות גופנית

תחביב מהנה אבל גם בעל אספקט בריאותי משמעותי יכול וצריך להתבצע באמצעות שילוב של פעילות גופנית. כאן תמצאו המלצות לפעילות גופנית המותאמת לבני גיל 50, כאשר ניתן בהחלט להוביל את התחביב הזה גם להשתתפות בתחרויות הנערכות כאן בארץ כמו גם בעולם. למעשה, לא נדיר לראות את בני ובנות גיל ה-50 לוקחים חלק בתחרויות כמו למשל ריצה, וזאת כחלק מהבנה כי מדובר בתחביב שגם מאפשר להגיע להישגים וגם יוצר אפשרות ליצירה של קשרים חברתיים ענפים, במסגרת השתתפות בקבוצות ספורטיביות.

 

 

נגרות

בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה יותר ויותר ישראלים מתחילים להשתמש בטכניקות של DIY לטובת יצירה של אלמנטים יצירתיים, כאשר תחום הנגרות הוא תחום מרתק המאפשר לבני ה-50 פלוס ללמוד  צעד אחר צעד כיצד להכין פריטי נגרות מיוחדים בעבודת יד. כיום ניתן לקחת חלק בחוגים אותם מעבירים נגרים או אפילו לקחת חלק בקורס מקצועי, ובהתאם לכך לפתח את התחביב שיאפשר לכם להביע את הצד האומנותי שלכם.

תפירה

תפירה מהווה פעילות מהנה אך גם בעלת אספקט של רוגע ושלווה, וזאת בשל היכולת ליצור מאפס פריטים אותם ניתן יהיה להעביר לבני משפחה וחברים או אפילו לארגונים הזקוקים לכך. ברחבי הרשת תוכלו לצפות בסרטונים של תופרים ותופרות המסבירים כיצד להתחיל את הבסיס ומשם להתפתח, כל זאת מתוך מטרה לפתח תחביב מהנה במיוחד שממנו רק ניתן להשתפר עם הזמן, ובכך להוביל ליצירה של בגדים ואפילו אקססוריז בעבודת יד.

קדרות

אומנות היא תחביב נפלא בכל גיל, ובייחוד בעבור בני גיל ה-50 אשר רוצים ליצור כלי חרס וקרמיקה באמצעות חימר. ניתן לקחת חלק בחוגים המיועדים למבוגרים ואף לקחת קורס פרטי שנערך אחד על אחד, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של כלי חרס יפהפיים אותם ניתן להשאיר אצלכם או להעביר הלאה לחברים ובני מפחה, כחלק מיצירה של אלמנטים מיוחדים בתחום הקדרות.

לסיכום

באמצעות הסקירה אותה הצגנו לכם כאן, גם אתם תוכלו להוביל ליצירה של תחביב חדש. למעשה, מדובר בהזדמנות מעולה בעבורכם לנצל את הזמן הפנוי ואף להוביל למימוש של התשוקה האישית שלכם, כולל יכולת להוביל ליצירה של זמן איכות לא רק עם עצמכם אלא גם עם בני משפחה ובני הזוג, כל זאת מתוך מטרה להוביל לניצול זמן וכן פיתוח אישי המבוסס על תחביב חדש.

מאמרים נוספים

לא מוותרים על חיי חברה

נגישות