50+ שנות ניסיון

הבית החדש של גילאי 50+

דואגת לעתיד של הנכדים שלכם: הכירו את עמותת אחינועם בראשות איל, משה ורפי אדרעי שפועלת רבות למען הנוער בישראל

דאגה לעתיד החברה הישראלית הוא חלק בלתי נפרד מהפעילות של עמותת אחינועם אותה הקימו האחים רפי אדרעי, איל אדרעי וכן משה אדרעי אשר רואים בפעילות למען בני הנוער כחלק משמעותי מצמצום הפערים. בשנים האחרונות המודעות לפערים ההולכים וגדלים בחברה הפכו לבעיה חמורה ועל כן החליטו המייסדים לפעול במסגרת העמותה ביחד עם אלפי מתנדבים מסורים. אם עדיין לא שמעתם על העמותה אשר דואגת לעתיד של הנכדים שלכם, הגעתם בדיוק למקום הנכון. במדריך זה נבצע סקירה אודות הפעילות הענפה של עמותת אחינועם שמצליחה ליצור שינוי ממשי שמגיע לידי ביטוי במגוון רחב של תחומים – החל מרווחה ועד השתלבות במסגרת הצבאית.

קידום בני הנוער בישראל על ידי קידום תוכניות ליווי ארוכות טווח

קידום של בני נוער בישראל ובייחוד מאזור הפריפריה מגיע לידי ביטוי במסגרת של תוכנית אשר במסגרתה פונה העמותה לבני ובנות נוער שאינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה, ומציעה תוכנית פרטנית שלוקחת בחשבון את המסוגלות האישית וכן יצירה של הזדמנויות גם בתחום החינוך אבל גם ביכולת להשתלב במסגרת הצבאית ובהמשך גם אקדמאית. למעשה, במסגרת התוכנית הזו הצליחו בעמותה לקדם אלפי בני נוער לעבר הגשמה עצמית, הן בזכות הליווי האישי הניתן על ידי המייסדים משה אדרעי, איל אדרעי וכן רפי אדרעי ומערך המתנדבים וכן בזכות שיתוף פעולה שמתבצע גם עם גורמי הרווחה והחינוך אשר רואים בפעילות של העמותה כחלק משמעותי ובלתי נפרד מיצירה של חברה שוויונית.

 

 

פעילות ענפה שמגיעה לידי ביטוי גם בזמן תקופת הקורונה

בפרוץ מגפת הקורונה בשנת 2020 קיבלו המתנדבים והמייסדים של עמותת אחינועם שורה של בקשות שנועדו לסייע לטובת מתן של מחשבים בעבור בני נוער הזקוקים לכך. מגפת הקורונה היא רק טריגר למגמה של מעבר ללמידה מרוחקת המתבצעת באמצעות מחשוב, ועל כן רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן רפי אדרעי לקדם תוכנית שבמסגרתה חולקו אלפי מחשבים חדשים או מחודשים בעבור בני נוער הזקוקים לכך. בעקבות ההצלחה של התוכנית ממשיכה העמותה בפעילות הזו, כאשר גם אתם יכולים לקחת חלק וזאת על ידי הצטרפות המתבצעת דרך האתר הרשמי של העמותה.

לא משאירים אף אחד מאחור – חלק מהותי מפעילות הענפה

לא משאירים אף תלמיד מאחור היא תוכנית מהפכנית שרואה את השינויים בעידן הגלובלי ומיישמת אותם בשטח, וזאת על ידי חלוקה של מחשבים לצד יצירה של תשתית חינוכית איכותיות. חלק מהותי מהפעילות של העמותה מתרחש גם במסגרת של שיפוץ ספריה בעיר צפת וכן קידום של חינוך מוזיקלי. ביחד עם אלפי המתנדבים הצליחו בעמותה לסייע לאלפי תלמידים שהגשימו את עצמם גם מבחינת היכולת להשלים את הלימודים בתיכון, להשתלב בתפקידים מבוקשים בצבא ובהמשך גם להתקבל לאקדמיה מתוך הבנה כי מדובר בפלטפורמה המרכזית לטובת יצירה של הזדמנות בשוק התעסוקה. המחויבות כמו גם העשייה החברתית הענפה היא זו שהופכת את עמותת אחינועם לבעלת השפעה כמו גם עמותה שזוכה לכבוד רב, כפי שניתן להתרשם מהתגובות המצוינות המופיעות באתר הרשמי של עמותת אחינועם.

לסיכום

עמותת אחינועם היא עמותה בעלת השפעה אדירה שאותה ניתן לראות כבר עכשיו, הן במסגרת החברתית והן במסגרת של ראייה לעתיד. המייסדים ביחד עם המתנדבים פועלים לטובת הרחבת התוכניות גם לערים נוספות, ובכך להוביל ליצירה של חברה שוויונית וחזקה שרואה בפריפריה כמנוע משמעותי לצמיחה ושגשוג.

מאמרים נוספים

לא מוותרים על חיי חברה

נגישות