50+ שנות ניסיון

הבית החדש של גילאי 50+

מעדני גומרה: המקום שלכם לקניית דגים טריים

רכישה של דגים טריים חייבת להתבצע דרך חנות מוכרת ובעלת המלצות מוכחות בתחום, וזאת בשל הסכנה הטמונה בשילוב של דגים שאינם טריים בתפריט התזונה. למעשה, מועצת הדגים כאן בישראל (ובדומה לעולם) ממליצה שלא להשתמש בדגים שאינם טריים מאחר ושהייה של דגים בטמפרטורה שחוצה את רף ה-5-4 מעלות תוביל להתפתחות של חיידקים אשר עלולים לסכן את הבריאות. בשנים האחרונות אנו עדים למגמה שבמסגרתה יותר ויותר ישראלים מדווחים על בעיות בריאותיות קשות ביותר לאחר אכילה של דג, בייחוד כאשר מדובר בדגים קפואים אותם ניתן לרכוש ברשתות השיווק כמו גם במקומות שאינם מפוקחים על ידי משרד הבריאות. כידוע, הסגולות הבריאותיות של דגים נחקרו הן כאן בישראל והן בעולם ונמצאו כבעלי השפעה חיובית על הבריאות, בשל חומצות האמינו כמו גם האומגה 3 אשר מצויות בדגים טריים. תהליך ההקפאה של הדגים עלול לגרום לירידה באיכות של הדג כמו גם טעמי לוואי, ועל כן אם אתם מעוניינים לבצע רכישה של דגים טריים ואיכותיים – זה הזמן להגיע את רשת מעדני גורמה.

מעדני גורמה – רכישה של דגים בעלות נוחה ועם שימת דגש על איכות יוצאת דופן

רשת מעדכני גורמה היא רשת מובילה בתחומה אשר התחילה את פועלה בעסקי המזון עוד בשנת 1972. את הרשת הקים אהרון עזר ז"ר אשר החליט להקים ברחוב קטן ברמת גן חנות אטליז שנועדה לספק ללקוחות בשר איכותי, מתוך אהבה לבשר. ברבות השנים החנות הקטנה הפכה לאימפריה וכיום לרשת שורה של חנויות בפריסה ארצית לצד אתר אונליין המספק לצרכנים יכולת לבצע רכישה של דגים שגדלו בבריכות בארץ ונבדקים בקפידה, כחלק מיצירה של תמהיל שירות המשלב בין דגים טריים לבד תמהיל שירות מקצועי שיניב בעבורכם השקעה כספית משתלמת וכן הבנה כי ניתן בהחלט ליצור תמהיל המשלב בין שירות אישי לבין הצעת מחיר אטרקטיבית המאפשרת ליצור תמהיל שירות אפקטיבי שבמסגרתו תוכלו להיות בטוחים כי הדגים אותם אתם רוכשים הם דגים טריים תוצרת הארץ.

 

כיצד מטפלים בדגים לאחר רכישה?

כאשר מבצעים רכישה של דגים, צריך לדעת כי יש עשה ואל תעשה בכל הקשור בטיפול בדג, מתוך מטרה להבטיח כי האיכות של הדג תהיה ברמה הגבוהה ביותר, בייחוד אם בחרתם לבצע רכישה של דגים טריים מאשר דגים קפואים. הדגים נבדלים האחד מהשני בהתאם לסוג שלהם, אולם באופן כללי ניתן לומר כי דג טרי ניתן להקפיא למשך תקופה של חודש ועד שישה חודשים, לכל היותר. ההמלצה הגורפת של מגדלי דגים כמו גם רשת מעדני גורמה היא להקפיא למשך תקופה קצרה ככל האפשר, מאחר והאיכות של הדג פוחתת ככל שהוא יותר זמן במקפיא. לפני שאתם מקפיאים את הדג, הקפידו לעטוף אותו באמצעות ניילון נצמד וכן לוודא כי מדובר בניילון אטום אשר שומר על הטריות. יחד עם זאת, אם בחרתם לבצע רכישה של נתחים, ההקפאה מתבצעת רק לאחר שחילקתם מראש את התנחים למנות אישיות. על מנת להפשיר את הדג צריך קודם כל לשטוף היטב את הדג במים קרים, ולהכניס לתוך המקרר. כל עבודה עם דגים צריכה להתבצע בתנאי קור כמו מקרר, בשביל למנוע עלייה בטמפרטורה. בנוסף, הקפידו להשתמש בדג עד ל-24 שעות לאחר ההקפאה.

לסיכום

אם אתם מתכננים לבצע רכישה של דגים טריים, אין ספק כי רשת מעדני גורמה מהווה את המקום המושלם לכך. עם הקפדה יתרה על האיכות של הדגים שגדלים כאן בישראל וכן תמהיל שירות שמאפשר לכל לקוח לקבל יחס אישי תוכלו להיות בטוחים כי אתם משקיעים את כספכם בחוכמה. בנוסף, ניתן לבצע את הרכישה של הדגים העונתיים דרך האתר הרשמי, ובכך לחסוך זמן ולא מעט מאמץ בעבור רכישה של דגים שישתלבו בתפריט התזונה, כחלק מהמלצה גורפת של משרד הבריאות לגבי החשיבות של דגים בתפריט התזונה של מבוגרים כמו גם ילדים.

מאמרים נוספים

לא מוותרים על חיי חברה

נגישות