50+ שנות ניסיון

הבית החדש של גילאי 50+

גולשים גם בגיל הזהב – אינטרנט מהיר לבתי אבות

אינטרנט מהיר לבתי אבות

הדייר הממוצע של בית אבות אולי איננו גולש אינטרנט נלהב. רבים מהם, בעלי ניסיון מועט עם מחשבים, אם בכלל. אבל זה עדיין לא אומר שאין צורך באינטרנט מהיר בבתי אבות. לשם מה זה בכל זאת נדרש?

עבור הצוות

צוות בית האבות יצטרך להשתמש בחיבור לרשת האינטרנט, כפי שעושים בכל עסק כיום. לשם כך, דרוש חיבור טוב ומהיר, אשר מתבטא גם בחיבור תשתית וגם בספק אינטרנט (ISP). בתור ספק אינטרנט  Itcמציעה גם חיבור תשתית לאינטרנט וגם חיבור ספק אינטרנט. שני אלה הם מעין חוליות בשרשרת תקשורת אחת. איכות החוליה החלשה מבין השתיים, תכתיב את איכות החיבור בכללו. לכן, חשוב שהכול יהיה באיכות גבוהה. מבחינה זו, החיבור צריך להיות זמין כל הזמן ולעמוד בעקביות במהירויות המינימום של החבילה שאתם משלמים עליה.

עבור האורחים

אורחי בית האבות עשויים להזדקק לחיבור לרשת האינטרנט. ניתן להציע זאת כשרות חינמי, במסגרת רשת אלחוטית ברחבי המקום. חברת ITC שהזכרנו, מציעה למשל סיוע בהקמת רשת כזו (שרות פרימיום Wi-Fi לעסקים). הרשת האלחוטית מאפשרת גם שימוש שעמוד נחיתה מבוסס WiFi למטרת צבירת לידים. היא גם תוכל לשמש כמובן את העובדים, כאשר הם נמצאים ברחבי המבנה וזקוקים לחיבור לאינטרנט מסמארטפון, טאבלט או מחשב נייד. ITC מסייעת בכך, עם ליווי צמוד לאורך כל הדרך. זאת, החל משלב תכנון התשתית האלחוטית, דרך התקנת הרשת ועד השימוש המלא בה.

לדיירים עצמם

גם דיירי בית האבות עשויים להשתמש בחיבור האינטרנט. למעשה, כל עוד הם צלולים מנטאלית, זו עשויה להיות מיומנות חדשה ומעניינת מאוד עבורם. יש לה גם השלכות מעשיות. ניתן בצורה כזו לתקשר עם המשפחה, בין אם זה דרך אימיילים, ועידות וידאו או אפילו רשתות חברתיות. כמובן, גם הגלישה לאתרים שונים עשויה להיות פעילות פנאי מהנה ומעניינת עבורם. למעשה, החיבור לאינטרנט מספק מבחינה זו ערך מוסף גדול למדי, בעלות נמוכה יחסית. ניתן בצורה כזו לשלב את החיבור לרשת האינטרנט ואת השימוש במחשב בכלל, עם פעילויות שונות של פנאי ותרגול מנטאלי. מה גם, שסביר שדיירי בית האבות לא ישתמשו בחיבור האינטרנט, למטרות אשר מעמיסות יותר מדי על החיבור. למשל, הם לא יעבירו קבצים ענקיים ולא ישחקו במשחקי מחשב מרובי משתתפים.

החבילה המתאימה

כמובן, הכול מתחיל מחבילת האינטרנט שתבחרו. זו חייבת להיות מתאימה לכם, הן מבחינת המהירויות והן מבחינת המחיר. בבחירת ספק  itcהיא דוגמה למי שמציעה לא מעט חבילות מגוונות. טיפ חשוב, הוא להעדיף חבילה שמספקת מעט יותר ממה שדרוש לכם בדרך כלל. זאת, מאחר שתמיד יש מצבים יוצאי דופן, שבהם העומס על החיבור גדול מהרגיל.

שירותים משלימים

בבחירת ספק עבור שירות אינטרנט מהיר לבית האבות, ייתכן שתמצאו שהוא מציע שירותים נוספים אשר שימושיים לכם. לדוגמה, שירות IPVPN, אשר מציעה חברת ITC. מדובר בעזר אבטחה מסוג Virtual Private Network, אשר מספק לכם תקשורת מאובטחת וחסויה. ברמה הטכנית, זהו שירות קל לשימוש, אשר מוסיף לחיבור האינטרנט שלכם מעין ערוץ תקשורת פרטי, מוצפן ומאובטח. הדבר מומלץ לכול עסק למעשה, בכדי לשפר את הפרטיות וההגנה, בכל הנוגע לתקשורת העסקית שלכם. VPN לא מחליף עזרי אבטחה אחרים, אך הוא מוסיף נדבך הגנה משמעותי מאוד. כאשר הוא מופעל, יהיה מסובך יותר להאקרים ופושעי מחשוב למיניהם לפגוע בכם.

לסיכום

כפי שראיתם, יש לא מעט סיבות טובות להבטיח, שבבית האבות מותקן חיבור אינטרנט איכותי.

מאמרים נוספים

לא מוותרים על חיי חברה

נגישות