50+ שנות ניסיון

הבית החדש של גילאי 50+

איך ניגשים לשיפוץ בית בגיל מבוגר?

שיפוץ של בית הוא פרויקט מורכב מאד, במיוחד אם אתם אנשים מבוגרים. אם גם אתם מתכננים לשפץ את הבית, המאמר הזה מיועד עבורכם. איך ניגשים לשיפוץ בית בגיל מבוגר? כל התשובות לפניכם.

בחרו קבלן שיפוצים אמין ומנוסה

חשוב לציין שהמחיר הוא לא חזות הכל ובסופו של דבר אתם רוצים שהפרויקט שלכם יסתיים על הצד הטוב ביותר. לכן, אל תבחרו בקבלן שיפוצים לא מנוסה, בחרו בקבלן שיפוצים שרשום בפנקס הקבלנים, זה אומר שמדובר בקבלן מנוסה וותיק שמאחוריו עומדים המון לקוחות מרוצים שיכולים להעיד על המקצועיות שלו ועל האמינות שלו. בנוסף, פנו לקבלן מפתח שינהל את העבודות עבורכם זה יכול למנוע מכם המון בלגן והתעסקות.

עשו סקר שוק והוו מחירים

לפני שאתם ממהרים לבחור את קבלן השיפוצים שלכם, אנחנו ממליצים לכם לעשות סקר שוק ולבדוק את המחירים. כבר שמענו על לא מעט מקרים בהם בעלי מקצוע רימו אנשים, בהם גם אנשים מבוגרים רק בגלל שזה מאד נוח וקל. לכן, אנחנו ממליצים לכם לעשות סקר שוק ולבדוק את המחירים המקובלים כיום בתחום השיפוצים.

זה לא משנה אם אתם עושים שיפוץ חלקי או שיפוץ כולל של הבית, כנסו למחירון המומלץ לצרכן, בדקו מחירים ותגיעו מוכנים לשיחה עם בעלי המקצוע. רק לאחר מכן אנחנו ממליצים לכם לדבר עם כמה קבלני שיפוצים ולקחת כמה הצעות מחיר. כך תוכלו להשוות בניהן ולוודא שלא עובדים עליכם מבקשים מכם מחירים מופקעים. כמו כן, שימוש לב שאתם מקבלים הצעת מחיר מסודרת ולא כזו שמשאירה אצלכם מקום לספקות ולשאלות. לא פעם המקצועיות של הצעת המחיר תעיד גם על המקצועיות של בעל המקצוע.

 

 

אל תגורו בבית בזמן העבודה

עבודת שיפוצים גורמת ללכלוך רב ולאבק שמתפזר בבית בכמויות אדירות. הדבר עלול להזיק לבריאות ולפגוע בנשימה, בעיקר אצל אנשים מבוגרים יותר. לכן, אנחנו ממליצים לכם לא לשהות בבית בזמן השיפוץ, גם אם מדובר בפרויקט ארוך ולחזור רק בתום השיפוץ לסידור העניינים האחרונים כמו ריהוט הבית. זה נכון כמובן לעבודות גדולות אך לא רק, גם שבירת קיר לבדה יכולה לגרום לתופעות הללו. לכן, התארגנו על מקום לינה חלופי שבו תשהו במשך הפרויקט, אתם ודאי לא רוצים שהבריאות שלכם תיפגע.

אל תוותרו על חוזה עבודה

הטיפ הזה נכון במיוחד לעבודות גדולות כמו שיפוץ כולל של הבית, אך כמובן שלא רק. הקפידו לחתום על חוזה עבודה מסודר עם קבלן השיפוצים, כדי שלא תצטרכו להתמודד עם הפתעות לא נעימות. החוזה צריך לכלול את כל פרטי העבודה, החומרים והעלויות. עם זאת, לנו הכי חשוב שתשימו את הדגש על פריסת לוחות הזמנים של הפרויקט. החוזה חייב להצביע על מועד סיום הפרויקט ועל פיצוי הולם למקרים שבהם קבלן השיפוצים לא יעמוד בזמנים.

אל תשלמו את כל הסכום מראש

אל תשלמו את כל הסכום של העבודה מראש, זה מתכון לצרות וקבלן השיפוצים עשוי לברוח לכם לפני שהוא סיים את העבודה. חלקו את הפרויקט לשלושה תשלומים, כך לקבלן השיפוצים יהיה אינטרס לסיים את העבודה בזמן ועל הצד הטוב ביותר שהוא יכול, ולו על מנת לקבל את התמורה עבור העבודה שלו. המלצה שלנו, שלמו לקבלן השיפוצים 20% מקדמה כדי שיוכל לקנות את החומרים לשיפוץ. שלמו לו עוד 40% באמצע הפרויקט ואת היתרה בסיומו, כך אתם תשאירו את הכוח בידיים שלכם.

לסיכום

אין ספק ששיפוץ בית בגיל מבוגר הוא פרויקט מורכב ולכן כדאי ליישם את כל הטיפים שציינו פה על מנת לצלוח אותו בשלום.

מאמרים נוספים

לא מוותרים על חיי חברה

נגישות