50+ שנות ניסיון

הבית החדש של גילאי 50+

כל מה שצריך לדעת על תביעת ביטוח סיעודי

אין ספק שהמצב הבריאותי התקין שלנו הוא הנכס החשוב ביותר שיש לנו בידיים, ולמען האמת, אם זה יש בעיות בריאות, אז שום דבר אחר לא שווה באמת. כמובן שכשאנו מרגישים לא טוב חשוב שניגש לרופא למטרות בדיקה וטיפול מתאים, אך ישנם מצבים ומקרים רפואיים בחיים (לא עלינו) שיפגעו לנו ביכולת התפקוד היומיומית הבסיסית ביותר ולהותיר אותנו במצב סיעודי, מה שגם יכול לקרות כמובן באופן טבעי עם בגיל בשלבים המאוחרים בחיים. בין אם זה קורה לנו או שאדם קרוב לנו מתמודד עם הסיטואציה הלא נעימה, חשוב לנו מן הסתם לעשות הכול כדי להעניק עזרה והקלה, ובדיוק בגלל רבים בעלי פוליסת ביטוח סיעודית מחליטים לתבוע את חברות הביטוח לקבלת קצבה ו/או מענק בנקודה הזאת, מה שלא תמיד עובד. אנו רוצים לדבר כעת על כל מה שחשוב בנושא ואנו מקווים שלא תגיעו לנקודה שאתם צריכים את השירות הזה ומאחלים בריאות ואיתנות מלאה למשך שנים ארוכות.

רבות מהתביעות נדחות – קחו בחשבון

אז עוד לפני שנתחיל ונגע בכל הפרטים הקטנים, חשוב לנו להדגיש ולחדד כי תביעת ביטוח סיעודי כדאי לעשות עם עורך דין מנוסה שעוסק בתחום ולא לצאת לבד למערכה. הביטוח הלאומי וחברות הביטוח השונות מוכרת לנו פוליסות שונות, ומה שקורה בפועל כשאנו צריכים לממש אותן, זה שהן מערימות קשיים ועושות מה שניתן כדי להשאיר את הכסף אצלן בכיס. למעשה, על פי נתונים שונים, רק 30 אחוז מסך תביעות הביטוח הסיעודי המוגשות מדי שנה אכן מתקבלות ולכן חשוב לרתום אליכם כבר מההתחלה גורם מקצועי מוסמך שישפר את הסיכויים לזכות בתביעה.

 

כיצד מגדירים מצב סיעודי?

כדי שאדם יוגדר כסיעודי, עליו להיות במצב כזה שבו הוא איננו מסוגל לבצע אחד או יותר מהתפקודים הבסיסיים ביותר בחיי היומיום כגון:

  • אכילה עצמאית וכן קנייה של מוצרי מזון והכנה שלהם.
  • לבישה של בגדים והתפשטות.
  • מקלחות, לרבות האפשרות להיכנס ולצאת מהמקלחת באופן עצמאי.
  • שימוש עצמאי בשירותים או בכלל אפשרות להשתמש בשירותים בצורה רגילה.
  • כניסה למיטה ומעבר למצב שכיבה וכן קימה מהמיטה. יש לבחון גם האם הפעולות הללו לא מסכנות את האדם ועשויות לגרום לנזק וחבלות.
  • האם האדם נייד? האם הוא מסוגל להגיע בעצמו מנקודה א׳ לנקודה ב׳ בבית או שהוא חייב עזרה כדי לעשות את זה?

איך בוחנים זאת?

ישנו מבחן מוסכם שמכונה מבחן ADL שמטרתו לבחון בדיוק את הדברים הללו. זה אולי נשמע פשוט וקל, אך נציגי חברות הביטוח והביטוח הלאומי שמגיעים לבדוק את המצב של המבוטחים, מנצלים כל דבר קטן שיאפשר להגדיר את האדם דווקא כלא סיעודי, אפילו אם ברור לעין כי מדובר על מישהו שלא יכול להסתדר ולבצע בעצמו את התפקודים הבסיסיים של חיי היום יום.

תביעת סיעוד

תביעת סיעוד היא בהחלט תביעה מורכבת יחסית. יש לבנות את התיק בצורה מוקפדת ולתכנן את הפרטים הקטנים ביותר, לאסוף את המסמכים החשובים שיש להציג, לגבות הכול בחוות דעת של מומחים ובעצם לבנות תיק חזק שמוכיח שאותו אדם הוא אכן סיעודי וחייב קצבה או עזרה כדי להתקיים בכבוד.

מתוך הדברים הללו אפשר להבין עד כמה חשוב ״לצאת לקרב״ עם האנשים המתאימים. עורך דין מנוסה שמכיר את התחום לעומק יוכל לבחון את המקרה שלכם לעומק, להמליץ על דרכי פעולה ואל אפשרויות התביעה ובעצם להעלות משמעותית את סיכויי הזכייה, כך שמומלץ לא להתפשר על כך. רק בריאות!

מאמרים נוספים

לא מוותרים על חיי חברה

נגישות