50+ שנות ניסיון

הבית החדש של גילאי 50+

5 סיבות לעשות רישיון לאופנוע בגיל חמישים

גיל חמישים הוא גיל מיוחד. בגיל הזה כבר הילדים גדולים ולא צריכים את הלווי המתמיד של ההורים, יש בדרך כלל יותר עצמאות כלכלית ואולי זה הזמן הנכון ביותר להתנסות בדברים חדשים. אם חלמת להוציא רישיון לאופנוע ותמיד חששתם ולא הייתם בטוחים – במאמר הזה ניתן לכם חמש סיבות טובות שיגרמו גם לכם לקחת את החלום המסעיר הזה צעד אחד קדימה.

הגיע הזמן לחיות

אם אתם מעוניינים להגשים את החלום שלכם לרישיון לאופנוע אבל חושבים על רשימה של סיכונים? תמיד ניתן להחליט שנוסעים רק בצורה אחראית. להחליט שלא עוברים מהירות מסוימת, שרוכשים ציוד מגן איכותי וכמובן שעושים ביטוחים מקיפים. פה נציין שלצד ביטוח חובה וביטוח צד ג', גם חשוב לעשות ביטוח מקיף לאופנוע. מדוע? כדי להיות רגועים – במיוחד אם האופנוע עלה לכם כמה עשרות אלפי שקלים. ביטוח מקיף מכסה מקרים של גניבה, צד ג', תאונה עצמית וכדומה.

 

5 סיבות לעשות רישיון לאופנוע בגיל חמישים

 

זמן איכות זוגי

כיום יש מגוון נרחב של אופנועים שנחשבים בטוחים עבור רכיבה זוגית ושהם מתאימים לנסיעה גם לכביש וגם בדרכי עפר. כך שאם פתאום באמצע השבוע יש זמן פנוי ואתם מחפשים פעילות מהנה, פשוט עולים על האופנוע ויוצאים ביחד לנסיעה ללא יותר מדי תכנונים. מדובר בחוויה זוגית מדהימה, ואכן כיום ניתן לראות יותר ויותר זוגות שנהנים בכך.

שיקול כלכלי

אם פעם כשהילדים עוד היו בבית היה צריך להחזיק רכב משפחתי, הרי שכיום כאשר הילדים כבר גדולים, ניתן לבחור בכלי רכב שהוא אך ורק בשבילכם. כמו כן, טוב לדעת שבחירה באופנוע מוזילה את סך העלויות השוטפות, לפחות בכול הנוגע לבלאי ותחזוקה. הילדים עדיין קטנים? אין כמו גיל 50 כדי להפוך את כלי הרכב השני לכלי שמשרת במיוחד אותכם – מגיע לכם!

החיים קצרים בשביל לעמוד בפקקים

לאחר שנים שבהם עבדתם, השקעתם, טרחתם, גידלתם וכדומה, מגיע לכם זמן לעצמכם, ואת הזמן הזה אין טעם לשרוף בפקקים, או בחיפוש מתיש אחר חנייה. מכאן שאם רק תשכילו לעלות על אופנוע, תגלו שפתאום הכול הרבה יותר מהיר, זמין ונוח.

נהגים מנוסים

לאחר שנים של צבירת ניסיון בכבישים, ניתן לחוש הרבה יותר רגועים לעלות על אופנוע. יש הבדל גדול בין אופנוענים צעירים לאופנוענים שהם נהגים מנוסים. מכאן שאם שוקלים לעשות רישיון לאופנוע בגיל חמישים, אתם בהחלט יכולים להיות רגועים (ובו זמנית להישאר אחראיים). אם לא עכשיו אז מתי?

מאמרים נוספים

לא מוותרים על חיי חברה

נגישות