50+ שנות ניסיון

הבית החדש של גילאי 50+

נלחמים בסימני הגיל: למה כדאי להשתמש בקרם להבהרת פיגמנטציה?

אם אתם מביטים במראה ומבחינים בכתמים כהים או בהירים על הפנים, דעו שלא מדובר בגזירת גורל. כתמי פיגמנטציה היא תופעה שכיחה יחסית, על אחת כמה וכמה במדינה בעלת אקלים חם ושמשי כמו שלנו, אולם היא יכולה להיגרם גם כתוצאה מהזדקנות העור ושינויים פיזיולוגיים נוספים. אז מה תוכלו לעשות במקרה של הופעת פיגמנטציה ולמה קרם הבהרה עשוי להיות פתרון יעיל?

מה זה פיגמנטציה?

פיגמנטציה הינה כתמים כהים על גבי העור שנוצרים כתוצאה מריכוז גבוה של מלנין באזור מסוים. מלנין הוא פיגמנט חום-שחור שמופרש מתאים הנמצאים בשכבה הפנימית של העור, ומעניק צבע לחלקים שונים על גבי העור, השיער והעיניים. כמות המלנין בתאי העור היא זו שקובעת את גון העור, אלא שבחשיפה בלתי מבוקרת לשמש העור מפריש כמויות גדולות יותר של מלנין הגורמות לכהויות באזורים שונים על גבי העור. לכן, אנשים רבים הסובלים מפיגמנטציה נעזרים בקרם להבהרת העור. המוצר הזה עונה על צורך אסתטי שמטרתו להבהיר את הכתמים וליצור מראה של גון אחיד בכל עור הפנים.

מה גורם להופעת פיגמנטציה?

יש לציין כי פיגמנטציה היא בעיקר בעיה אסתטית, וקיימים מספר משתנים הגורמים להיווצרותה. הגורם העיקרי להיווצרות פיגמנטציה הוא כמובן חשיפה מוגברת לשמש, דבר הגיוני בהתחשב בעובדה שאנו חיים במדינה חמה. עם זאת, חשיפה לשמש אינה הגורם הבלעדי לתופעה, ופיגמנטציה עשויה להיווצר כתוצאה מחוסר איזון הורמונלי (כמו בזמן היריון, לדוגמה), עקב מחלות שונות, פציעות עור וגם כתוצאה משינויים פיזיולוגיים ומהתבגרות העור. יש לציין כי איש אינו חסין לחלוטין מהופעת פגמי פיגמנטציה, והם עלולים להופיע בכל אדם ובכל זמן נתון, מסיבות שונות ומגוונות.

 

 

אילו סוגים של פיגמנטציה יש?

ישנם כל מיני סוגים של פיגמנטציה, הנקבעים על פי כמויות הפיגמנט שמייצרים תאי המלנוציטיים. ניתן לאבחן את סוג הפיגמנטציה בעזרת רופא עור שיסייע לכם להבין את שורש הבעיה ולהציע פתרון מתאים. שלושת הסוגים העיקריים של פיגמנטציה הם דפיגמנטציה, מצב המוגדר כאובדן מוחלט או חלקי של הפיגמנט שגורם לכתמי עור בהירים; היפופיגמנטציה, המוגדר כמצב של ירידה בייצור הפיגמנט וגורם גם הוא לכתמים בהירים על העור; היפרפיגמנטציה, מצב הגורם להופעתם של כתמים כהים יותר מגון העור הטבעי.

כיצד קרם להבהרת העור עשוי לסייע?

אנחנו חיים במדינה חמה מאוד, בה ברוב חודשי השנה יש שמש חזקה. האקלים בו אנו חיים מחייב אותנו לשמור על עור הפנים, אך לעתים קרם הגנה אינו מספיק. אם אתם מזהים על עורכם כתמי פיגמנטציה, קרם להבהרת הפנים עשוי לסייע לכם להשגת מראה עור אחיד יותר. איך זה עובד? קרם הבהרה לפנים מכיל בעיקר חומרים מעכבי מלנין, כלומר – הקרם פוגע בתהליך ייצור המלנין באזור וגורם לכתם להיעלם בהדרגה.

כמו כן, קיימים בקרמי ההבהרה חומרים נוגדי חימצון, שמטרתם להגן על העור שלנו מפני נזקי השמש. כתוצאה מכך, מופחת ייצור המלנין בגוף. חשוב לציין כי קיימים תכשירים רבים לטיפול בפיגמנטציה בפנים, אולם כאשר זה נוגע לפנים שלנו חשוב מאוד לבחור במוצרים טובים בעלי רמת איכות בלתי מתפשרת.

סיכום

לסיכום, אין עוררין על כך ששמירה על הפנים שלנו מנזקי השמש והגיל יכולה להביא לתוצאות אסתטיות מיטיבות. אם גם אתם סובלים מפיגמנטציה, קרם להבהרת העור עשוי בהחלט לסייע לשיפור המראה וליצירת גון עור אחיד.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים נוספים

לא מוותרים על חיי חברה

נגישות