50+ שנות ניסיון

הבית החדש של גילאי 50+

האם עובדים בעלי מקצוע מתאימים לעסק חדש?

אם יש לכם עסק חדש ואתם מחפשים עובדים אתם בוודאי מחפשים את האנשים הנאמנים ביותר, המקצועיים ביותר וכאלו שיעבדו עמכם יחד לקידום העסק. לשם כך אתם בוודאי מחפשים אנשים צעירים ורעננים שיש להם מוטיבציה. אנשים המקימים עסקים חדשים, רוצים לשכור את מי שיכול לתת מקסימום תפוקה, אבל לא מעט בעלי העסקים נוטים לפספס את העובדים הטובים ביותר שיכולים להפוך את העסק למצליח. מדובר דווקא באנשים שגילם מתקדם והם בעלי מקצוע ומבוגרים יותר כמו אנשים בני 50 פלוס ואפילו 60 שיש להם ניסיון עמוק במגוון רחב של תחומים.

אבל למה עובדים מבוגרים טובים למקום העבודה?

עובדים מבוגרים הם כאלה שעברו כברת דרך ודבר אחד או שניים בחייהם המקצועיים והאישיים. אנשים בני 50 ומעלה הם כאלו שיש להם ניסיון עשיר במגוון תחומים ולא רק בנושא המקצועי, אלא בחיים בכלל, לכן אלה אנשים שיוכלו לתת לכם מקסימום תפוקה הם אלה שיסייעו לכם להתמודד עם משברים. מדובר באנשי מקצוע בעלי ניסיון ולאו דווקא באנשים צעירים שעד לא מזמן יצאו לשוק העבודה.

האם עובדים בעלי מקצוע מתאימים לעסק חדש?

עובדים מנוסים שיש להם מקצוע הם גם נאמנים יותר

אחרי שעברנו על נושא הניסיון המקצועי, חשוב להכיר נושא לא פחות משמעותי: כמו נאמנות וותק שמספקים עובדים מבוגרים. בזמן שסטודנטים שסיימו את לימודיהם האקדמיים ירצו להתנסות במספר עבודות לפני שימצאו עבודה קבועה, ובזמן שחייל משוחרר ירצה לעבוד כדי לצאת לטיול הגדול – אנשים מבוגרים יציעו נאמנות וותר.

אנשי מקצוע בעלי ניסיון מעל גיל ה-50 וה-60 אפילו 40 יכולים להיות נאמנים יותר והם בדרך כלל לא הולכים לשום מקום. הם יישארו איתכם כדי לסייע לכם לגדול ולפתח את העסק, לכן יש יותר ביטחון בעובדים בגילאים מתקדמים.

מודעות ואכפתיות

כשאנחנו מקימים עסק אנחנו רוצים שלעובדים שלנו יהיה אכפת מהעסק שלנו, ממש כמו שלנו אכפת ממנו. הסטודנט שתשכרו לנהל את המסעדה שלכם עסוק במבחנים והגשת עבודות, לא כמו אדם בעל ניסיון שיודע לנהל מסעדה ויקדיש לכך את כל מרצו ואפילו ידע לראות את הדברים בצורה הרבה יותר מקצועית. אדם מנוסה יבין את העובדים שלכם וידע לתמרן בין משמרות בעסק וירצה שתצליחו משום שהוא ירצה לגדול איתכם, להביא ערך מוסף למסעדה ולנהל איתכם את העסק כדי שהוא יצליח ויגדל.

מהנדס עם ניסיון יוכל לעזור לכם בפרויקטים הנדסיים מסוגים שונים ולספק מענה להמון שאלות שיעלו במהלך הדרך. גם עורך דין עם ניסיון הוא כזה שכדאי לשכור למשרד עורכי דין יכול להיות הרבה יותר מועיל ממשפטן צעיר שבדיוק עבר את מבחני הלשכה. מוכרת ותיקה בחנות בגדים תוכל לענות על צרכים של לקוחות מכל הגילים, וקונדיטור מנוסה במפעל עוגות ידע כיצד להניע תהליכים בצורה הרבה יותר נכונה ומקצועית.

לסיכום, אנשים בני ניסיון יכולים להועיל מאד לעסק שלכם מאשר אנשים צעירים שרק מתחילים את חייהם. לכן חשוב לשקול לצרף לצוות שלכם אדם אחד או שניים שיהיו בגיל הנכון עם הניסיון הדרוש וכל המיומנויות לתפעול וניהול העסק כמו שתמיד רציתם שהוא ינוהל.

מאמרים נוספים

לא מוותרים על חיי חברה

נגישות