50+ שנות ניסיון

הבית החדש של גילאי 50+

מעוניינים לגייס עובדים לחברת ההייטק שלכם? כך תעשו

מדהים לראות בכל פעם מחדש איך שוק ההייטק בישראל ובעולם שובר את הכללים וגורם לנו להסתכל אחרת על כל מה שידענו על עולם התעסוקה. מדובר בתעשייה שהיא במגמת צמיחה מטורפת, כאשר מרבית החברות בה הן כאלו שנהנות מנתחי רווח נאים ביותר. המשמעות של הדבר היא שעובדי ההייטק יכולים ליהנות מתנאים מטורפים למדי – החל ממשכורות גבוהות ומרשימות, דרך בונוסים, ימי כיף ופינוקים נוספים ועד לגמישות מוחלטת של שעות העבודה עם אפשרות לשילוב עבודה מהבית. הביקוש לעובדים איכותיים הוא עצום, ונראה כי יש יותר משרות נחשקות מאשר עובדים שיכולים לאייש אותן. זוהי כמובן בשורה נפלאה עבור העובדים, אך בהחלט מציאות לא פשוט עבור חברות הייטק המעוניינות לגייס. לעיתים זה נראה כמו משימה בלתי אפשרית, אבל אם יודעים איך לעשות את זה אז זה בהחלט בר ביצוע. אז איך תגייסו עובדים טובים לחברת ההייטק שלכם? הנה כמה טיפים שאולי יעזרו.

קודם כל מזהים את הצורך

אז קודם כל צריך לדעת איך לבצע גיוס עובדים בצורה יעילה ומדויקת – זה נכון לגבי כל תעשייה שהיא ובמיוחד לגבי ענף ההייטק. עובדים מחליפים משרות ממניעים וטעמים שונים, ואם תצליחו לזהות את הדרישות העדכניות והנפוצות בשוק זה יאפשר לכם להציע בדיוק את הדברים שעובדים מחפשים. רבים חושבים באופן אוטומטי כי מדובר על משכורות גבוהות יותר, אך בתעשייה שבה ממילא המשכורות הן גבוהות – רבים מחפשים דברים אחרים כגון גמישות בשעות העבודה, אתגר ועניין, אופק תעסוקתי וכן הלאה. חשוב לברר בדיוק מהם הדברים שהעובדים מחפשים.

אפיינו את המשרה במדויק

סטרטאפים וחברות הייטק רבות, במיוחד כאלו בתחילת הדרך – לא תמיד יודעים מה הם צריכים. כלומר – ברור שצריכים עובדים בתחומים שונים, אבל הגדרת התפקיד משתנה חדשות לבקרים ואפילו אי אפשר לרוץ עם פרסום אחיד לאורך זמן. אז חשוב להגדיר בדיוק מי העובד שאתם מחפשים ולפרט בצורה ברורה את הכישורים הנדרשים ממנו. במידה וצריך איש מקצוע ספציפי ביותר חשוב להשקיע בזה, ואם צריך עובד עם סט כישורים כללי יותר אז חשוב להעביר גם את הנקודה הזו.

 

 

היעזרו בחברות השמה וספקים חיצוניים

צריך להבין שהיום חברות ההשמה בתחום ההייטק הן בגדר סטרטאפ בפני עצמן. מדובר על עסקים שהפכו את גיוס העובדים לתעשייה לאומנות של ממש וזה משהו שיכול להוריד מכם הרבה מאד כאב ראש. המחיר שתשלמו על השירות באם מצאתם שירות טוב הוא לחלוטין השקעה שתחזיר את עצמה מהר מאד כשתצליחו לגייס מהר יותר ולמצוא את העובדים הטובים ביותר.

זכרו שגם אתם עומדים לבחינה

צריך להבין שההייטקיסט הממוצע שמחפש עבודה יכול להגיע לפעמים למצב שעליו לבחור בין 5-8 חברות שונות, כלומר שגם אתם בעצמכם נבחנים על ידי כל מועמד. זה אומר שכאשר אתם מזמינים לריאיון אז צריך להשכיל להראות למועמדים שהם הגיעו לחברה רצינית, כזו ששווה להגיע אליה ולא לאף מקום אחר.

החזירו תשובה בהקדם

אפילו אם חברה גדולה ומבוקשת, אנו ממליצים בחום להחזיר תשובות בהקדם למועמדים. גם לאלו שאתם רוצים לקבל כדי שלא יבחרו לעבוד במקום אחר בינתיים וגם לאלו שפחות מתאימים כדי לשמור על התדמית שלכם כעסק שמכבד את המועמדים ולא משאיר אותם באוויר לזמן ארוך.

לסיכום

גיוס עובדים להייטק זה לא תמיד דבר פשוט. אם תעשו זאת בצורה שיטתית ומסודרת ותשקיעו בתהליך הזה תוכלו בהחלט לגייס לשורותיכם את העובדים הטובים ביותר בתעשייה.

מאמרים נוספים

לא מוותרים על חיי חברה

נגישות