50+ שנות ניסיון

הבית החדש של גילאי 50+

כל מה שעצמאים צריכים לדעת על החזרי מס במקום

קבלת החזר מס רלוונטית לא רק בעבור ציבור השכירים, אלא גם בעבור ציבור העצמאיים. למעשה, בשנים האחרונות אנו עדים למגמה שבמסגרתה יותר ויותר ישראלים בוחרים לבחון את האפשרות של קבלת החזר בעקבות תשלומי מס גבוהים, כאשר החזר מס נובע ברוב המקרים נובע בעקבות תשלום יתר של מקדמות למס הכנסה, אותן נדרש לשלם כל עצמאי. כיצד תוכלו לבצע את התהליך של בדיקה האם גם לכם מגיע החזר באופן קל ואפילו פשוט? להלן כל הפרטים.

עצמאיים? יכול להיות שמגיע לכם החזר מס

מס הכנסה דורש מעצמאיים בשל שנה לשלם מקדמות, בהתבסס על רווח משוער המורכב מהכנסות פחות הוצאות, ובהתאם לכך נקבע גובה תשלום המקדמה. בתום כל שנה אתם נדרשים להגיש את הדוח השנתי, כאשר במסגרת הזו ניתן לבחון האם התשלום של המקדמות היה גבוה מאוד או כאשר חל שינוי בחייכם כמו למשל הולדתו של ילד חדש במשפחה, סיום תואר אקדמאי וכן אירועים נוספים שמזכים אותם בנקודות זיכוי במס הכנסה. בהתאם לבדיקה הזו אפשר לדרוש בחזרה החזר מס, בין אם אתם מגישים את הדוח בעצמכם או דרך ליווי של רואה חשבון. החדשות הטובות הן שכיום אפשר לבצע את התהליך בליווי אישי ומקצועי, באמצעות פנייה לחברה מקצועית המתמחה בתחום. המרכז להחזרי מס מספק את כל המידע כמו גם מעניק ליווי אישי בעבור ציבור העצמאיים, כל זאת מתוך מטרה להגדיל את הסיכויים לקבלת ההחזר.

הייחודית של הפלטפורמה אותה הצליחו לפתח במרכז נובעת כתוצאה מהיכולת של כל עצמאי להשתמש במחשבון לבדיקת זכאות להחזר מס, כמו גם לקבל ליווי אישי המתבצע על ידי מומחים לתחום אשר מבצעים את הבדיקה ללא עלות, כל זאת מתוך מטרה לבחון האם גם אתם יכולים לבקש החזר מס, ובכך להצטרף לאלפי עצמאים שקיבלו את ההחזר לאחר שהגישו את הדוח השנתי. שימו לב כי ניתן לבקש החזר לא רק בעבור השנה הנוכחית אלא גם שש שנים אחורה, ועל כן מדובר בהזדמנות מצוינת בעבור כל עצמאי.

 

 

מיליארדים מחכים בקופה הציבורית

על פי ההערכות, מיליארדים של שקלים מחכים לציבור בעקבות גביית מס גבוהה מדי. בכל הקשור לעצמאיים, קבלת ההחזר ניתנת במידה ויש אי תאימות ביחס לדיווח ההכנסות לבין שנת המס, ובמידה וחלו שינויים והתחשיב היה נמוך ביחס למס אותו שילמתם במסגרת של מקדמות, אזי ניתן יהיה לקבל החזר. בנוסף, שימו לב כי קבלת החזר רלוונטית גם במקרים שבהם תרמתם לעמותות, כאשר כל תרומה מעל סכום של כ-190 ₪ מזכה במס. בשביל להגיש את הבקשה אתם צריכים להגיש טפסים הכוללים בין היתר את טופס 135 המתייחס לקבלת החזר ובו תצטרכו לסמן את הנסיבות המקנות לכם את ההחזר, לצד צילום של שיק מבוטל או טיפוס אישור של ניהול החשבון. בנוסף, אם יש לכם מסמכים נוספים אשר יכולים לאשש את הטענה כי התחשיב היה שגוי, מומלץ להגיש גם אותם, כל זאת מתוך מטרה להגדיל את הסיכויים שלכם.

ביצוע ההליך באופן נגיש דרך פלטפורמה מתקדמת

הקדמה הטכנולוגית מגיעה לידי ביטוי בשורה של מהלכים שנועדו לחשוף את הציבור לכספים שמגיעים להם, כמו למשל הקמתו של הר הכסף מטעם משרד האוצר לטובת גילוי של כספים אבודים. שימו לב כי בשביל לקבל את ההחזר אתם צריכים לעמוד בקריטריונים כמו פנקסי חשבונות רשומים ומלאים כחוק לצד הגשה של כלל הדוחות להם אתם מחויבים בתור עצמאים. דרך הליווי המקצועי של המרכז להחזרי מס תוכלו להימנע מהתעסקות בירוקרטית ולקבל סיוע מקצועי, החל מבדיקת הזכאות ועד לקבלת ההחזר ישירות לחשבון הבנק שלכם.

לסיכום

קבלת החזר מס לעצמאיים היא בעלת השפעה חיובית מאוד על חשבון הבנק, אבל גם על היכולת למצות את הזכויות שמגיעות לכם במידה ונמצא כי התחשיב המס היה שגוי, ניתן יהיה להגיש בקשה ולקבל את ההחזר שנע בין כמה מאות שקלים לבין אלפים, בהתאם למידת הזכאות. אז קדימה, למה אתם מחכים? הגיע הזמן לקבל את הכסף שמגיע לכם!

מאמרים נוספים

לא מוותרים על חיי חברה

נגישות