50+ שנות ניסיון

הבית החדש של גילאי 50+

מתקדמים ומתחדשים: אילו סוגי דלק לרכבים קיימים היום?

בשנות התשעים כולנו הכרנו את המושג אוקטן 96, שזה הדלק שבו כל הרכבים השתמשו כמקור האנרגיה שלהם. היום המצב שונה, התקדמנו והתחדשנו ולשוק נוספו מגוון רחב של דלקים עם תכונות שונות. קבלו את כל סוגי הדלק הנפוצים לרכבים.

בנזין – הנפוץ ביותר

בנזין הוא הדלק הנפוץ ביותר ברכבים והוא מופק מנפט גולמי. הנה מאמר שמסביר עוד קצת על הנושא, גם אנחנו ננסה לעשות לכם את זה פשוט. בכל אופן, רמת הנדיפות של הבנזין גבוהה ולכן הוא גם נחשב למזהם אוויר מספר אחד ביחס לשאר סוגי הדלק בעולם. זו בדיוק הסיבה שבגינה היצרנים של הדלק צריכים להקפיד כל הזמן על סטנדרט גבוה של ייצור על מנת לגרום לכמה שפחות זיהום אוויר.

יש שלושה סוגים של דלק בנזין:

אוקטן 95

זה סוד הדלק הנפוץ ביותר ברכבים כיום והיתרון המרכזי שלו בא לידי ביטוי בכך שהוא לא מכיל עופרת. הוא מתאים לרכבים שיוצרו משנת 1990 והצבע שלו בהיר וצלול מאד.

אוקטן 96

מתאים במיוחד לרכבים ישנים יותר, כאלה שלא מותקנת בהם מערכת למניעת זיהום אוויר. הדלק הזה מורכב מאשלגן ובתחליף של עופרת והוא נחשב למזהם יותר.

אוקטן 98

מדובר בסוג דלק יקר יותר מכיוון שהוא מכיל רכיבים שהתפקיד שלהם הוא לשפר את הביצועים של הרכב ולשמור על אורך החיים של המנוע. בנוסף, הוא נחשב גם לחסכוני יותר ביחס לאוקטן 95 ואוקטן 96. הוא מיועד עבור רכבים שמותקנת בהם מערכת למניעת זיהום.

 

 

גז – חסכוני מאד

הגז נחשב לדלק ירוק וידידותי לסביבה, שכן הוא מיוצר מזיקוק של גז טבעי או זיקוק נפט. הוא מיועד עבור רכבים שעובדים על פי הצורה המשולבת, שימוש בגז וגם שימוש בבנזין בעת הצורך. היתרון המשמעותי של הגז בא לידי ביטוי בכך שהוא חסכוני יותר. באופן כללי נוכל לומר שהעלות לליטר היא בערך 50% מבנזין.

סולר – במיוחד בתחבורה ציבורית

למי מכם ששמע את המונח דיזל, הכוונה היא לרכבים שמשתמשים בסולר כמקור אנרגיה. את הסולר מפיקים באמצעות זיקוק של נפט גולמי ועלויות הייצוא והצריכה שלו נחשבות לזולות. בנוסף, מנוע דיזל נחשב למנוע חסכוני יותר וזו בדיוק הסיבה שמשתמשים בו בתחבורה הציבורית, כגון מוניות ואוטובוסים.

מה חשוב לדעת לפני שמתדלקים את הרכב?

בדקו את המחיר

לפני שאתם ממהרים לתחנת הדלק בדקו מראש את המחיר לליטר. במיוחד בשנים האחרונות, אנחנו עדים לעליות תכופות במחירי הדלק ואם אתם יודעים שהמחיר עומד לעלות, זה הזמן לרוץ לתחנת הדלק ולתדלק. אם יש לכם אפשרות לתדלק בשירות עצמי אנחנו כמובן ממליצים לכם לעשות את זה, אתם יכולים לחסוך לא מעט כסף עבור כל ליטר שתמלאו.

בדקו אם ניתן לתדלק בגז

לא כל תחנות הדלק מספקות שירות של מילוי גז. לכן, לפני שאתם יוצאים לתחנת הדלק אנחנו ממליצים לכם להיכנס לגוגל ולבדוק אילו תחנות דלק מספקות את השירות הזה, על מנת שלא תגיעו סתם ותבזבזו זמן יקר.

בדקו מבצעים

יש לא מעט תחנות דלק שמציעות מבצעים שונים עם צבירה של קבלות על תדלוקים. לדוגמא, יש תחנות שמציעות שירות של שטיפת מכוניות בתדלוק של מעל X ₪. ודאו זאת מראש, יש מצב שתוכלו ליהנות ממבצעים טובים.

לסיכום

במאמר זה הצגנו את סוגי הדלק הנפוצים כיום וציינו לאילו רכבים הם מתאימים. לפני שאתם יוצאים לכיוון תחנת הדלק, אנחנו ממליצים לכם לוודא שהתחנה אכן מציעה שירות של מילוי גז ועל הדרך בדקו את המחירים והמבצעים השונים.

מאמרים נוספים

לא מוותרים על חיי חברה

נגישות