50+ שנות ניסיון

הבית החדש של גילאי 50+

בדקנו – אילו הטבות מגיעות לגיל השלישי

מחויבותה של ישראל לקהילת האזרחים הוותיקים ראויה לציון ולשבח. מסירות זו ניכרת לא רק במילים, אלא גם בשלל השירותים, היוזמות והארגונים המסורים שהמדינה מתקצבת. המדינה בשילוב הארגונים הללו עושה מעל ומעבר כדי להבטיח ששנות הזהב של אזרחיה הוותיקים יתקבלו בכבוד, באכפתיות ובכבוד מרבי.

סיוע ממשלתי מקיף

משרד העבודה ומשרד הרווחה והשירותים החברתיים בולטים במחויבותם הבלתי מעורערת. הם מציעים שירותי בריאות ותוכניות בריאותיות עבור בני ובנות הגיל השלישי ומפארים את תקופת החיים הזו. החוברת לזכויות הזקן בארץ, למשל, היא הרבה יותר מסתם חוברת או עלון מידע קצר – היא מספקת מדריך מקיף המפרט את כל הזכויות והזכאויות של האזרחים הוותיקים, המסמלים לטענת המשרדים את הפילוסופיה של המדינה, ומחדדים כי לא רק שידע הוא כוח יש בכוחם ובזכותם של האזרחים בני הגיל השלישי לדעת בדיוק מהן הזכויות המגיעות להם.

מעבר למידע בלבד, הממשלה מקדמת פעילויות ועבודה בגיל השלישי. תעסוקת אזרחים ותיקים דוגלת בהפרכת המיתוס עתיק היומין לפיו גיל 65 מסמן את סוף הדרך המקצועית. באמצעות תוכניות תעסוקה מיוחדות, אזרחים ותיקים לא רק ממשיכים להוסיף ערך לחברה, אלא גם לשמור על עצמאותם הכלכלית. חשבו על זה כעל win-win, הן עבור הפרט והן עבור הקהילה בכללותה.

 

יוזמות ממשלת ישראל

הגישה המשולבת של הממשלה באה לידי ביטוי במגוון הכלים שלה, המותאמים במיוחד לגיל השלישי. קחו, למשל, את המחשבון המקוון הייחודי המיועד לניצולי שואה. כלי זה מבטיח שהניצולים יוכלו להבין ולפענח את ההטבות המדויקות המגיעות להם בצורה חלקה. בחזית הבריאותית, בין אם מדובר בבדיקות תקופתיות, בדיקות סקר מונעות או טיפולים ספציפיים, הקהילה המבוגרת במדינה נמצאת בידיים בטוחות ואמינות.

ארגונים מרכזיים התומכים בקשישים

אשל

השינוי הוא קבוע, ואשל הוא חוד החנית שלו. כמי שלוקח על עצמו את המעטפת של שיפור איכות החיים של אזרחים וותיקים, מאמציו של אשל משתרעים מקידום הזדמנויות תעסוקה ליוזמות בריאות ואפילו תוכניות התנדבות. הגישה שלהם משלבת ומקיפה אפילו את הפרטים הקטנים ביותר. ראויה לציון במיוחד התמקדותם בניצולי השואה, תוך הקפדה על מתן מענה מקיף לצרכיהם הייחודיים.

יד שרה

נתקלתם פעם בארגונים שגורמים למשימות מאתגרות להיראות קלילות? יד שרה מדגימה זאת. מגוון השירותים הרחב שלהם נותן מענה לחולים, נכים וקשישים, ומגלם מסירות ומחויבות. שירותים כגון מרפאת שיניים גריאטרית חדישה, תמיכה בטיפול ביתי ותגובת אזעקת חירום חיונית הם יוצרים שינוי אמיתי והכרחי בחברה. הסיוע המשפטי שלהם לקשישים הוא כמו הדובדבן שבקצפת, ומבסס את מעמדם כפתרון נקודתי לטיפול בקשישים.

 

 

סיוע כספי והטבות

סיוע כלכלי

התנהלות פיננסית לאחר הפרישה יכולה להיות מרתיעה. עם זאת, עם הארנונה המוזלת וההנחות הנדיבות בתחבורה הציבורית, הקשישים מוצאים הקלה. תוסיפו לזה את ההטבות כמו הנחות לפעילות תרבותית, וקשישים יכולים באמת לייעל כל שקל.

דיור והטבות קהילתיות

ישראל מאמינה שהבית הוא לא רק המקום שבו הלב נמצא, אלא גם המקום שבו צריכה להיות הנוחות המרבית. לשם כך, ניתנות הנחות דיור בלעדיות לאזרחים ותיקים, לצד סובסידיות למי שבוחר לגור בקהילות תומכות. דמיינו שאתם מתמקמים בשנות הזהב שלכם עם תמיכה מוחשית שכזו!

אפשרויות תעסוקה והתנדבות

פרישה בישראל אינה מילה נרדפת לחוסר פעילות. עם הדגש של המדינה על תוכניות תעסוקה ייחודיות, היא מעודדת אזרחים בגיל השלישי להיות תורמים פעילים. לא מדובר רק במתן הזדמנויות עבודה, מדובר גם על הבטחה שבני ובנות הגיל השלישי מקבלים את זכויותיהם במקום העבודה.

יוזמות מיוחדות לניצולי שואה

האמרה הישנה שהעבר מעצב את העתיד, נכונה בהחלט בהקשר זה של מאמרנו. לניצולי השואה יש עבר ייחודי, וישראל מבטיחה שעתידם יעוצב בכבוד. עם שילוב של כלים מקוונים ומשאבים מוחשיים, הניצולים מוצאים שפע של מידע ותמיכה. מעבר לפתרונות דיגיטליים, הקרן מציעה תמיכה שאין שנייה לה, וגורמת לניצולים מסוימים לנהל חיים המתאפיינים בכבוד ובכבוד.

לסיכום

בישראל, אזרחים ותיקים הם לא רק תושבים רגילים – הם חלק יקר מהקהילה. ההטבות והשירותים הנרחבים שיש להם גישה אליהם עומדים כעדות למחויבות הבלתי מעורערת של הקהילה כולה עבורם. לכל אזרח ואזרחית בגיל השלישי בישראל או למי שמתכנן לבלות כאן את שנות הזהב שלו, דבר אחד בטוח – אתם בידיים הכי טובות.

מאמרים נוספים

לא מוותרים על חיי חברה

נגישות