50+ שנות ניסיון

הבית החדש של גילאי 50+

יוצאים לדרך חדשה: המדריך לפנסיונרים שרוצים להתחיל לעבוד במקצוע חדש

הפרישה מהעבודה היא אבן דרך משמעותית בחייו של כל אדם. רבים רואים בה הזדמנות ליהנות מזמן פנוי, לבלות עם המשפחה והנכדים, לטייל ולעסוק בתחביבים. אך עבור אחרים, הפרישה יכולה להיות גם תקופה של קשיים ואתגרים. תחושת חוסר תכלית, שעמום ואף ירידה בהכנסה הן רק חלק מהסיבות לכך שפנסיונרים רבים מחפשים דרכים חדשות למלא את זמנם ולמצוא סיפוק. אחת האפשרויות המרתקות עבור פנסיונרים היא להתחיל לעבוד במקצוע חדש. עבודה בגיל השלישי יכולה להציע יתרונות רבים, הן מבחינה אישית והן מבחינה כלכלית. אם הכיוון של קריירה חדשה בתחום ההייטק מעניין אתכם, הגעתם למקום הנכון! מדריך זה יעזור לכם להבין איך תוכלו לפתוח במסלול קריירה חדש בהייטק אחרי הפרישה.

העריכו את הכישורים ואת תחומי העניין שלכם

לפני שאתם יוצאים לדרך עם חיפוש עבודה בהייטק, קחו קצת זמן להעריך את הכישורים ותחומי העניין הקיימים שלכם. אמנם ייתכן שאין לכם רקע בטכנולוגיה, אבל סביר להניח שיש לכם מיומנויות יקרות ערך שניתן ליישם בתפקידים שונים בתעשייה.

 • חשבו על חוויות העבר שלכם: חשבו על הכישורים שפיתחתם במהלך הקריירה שלכם וכיצד הם עשויים להיות מתורגמים למגזר ההיי-טק. יכולות כגון פתרון בעיות, תקשורת וניהול פרויקטים מבוקשות מאוד בתפקידים טכנולוגיים.
 • זהה את תחומי העניין שלכם: שקלו אילו היבטים של טכנולוגיה מסקרנים אתכם ביותר. בין אם מדובר בקידוד, ניתוח נתונים, שיווק דיגיטלי או אבטחת סייבר, איתור תחומי העניין שלכם יעזור לכם לצמצם את האפשרויות שלכם ולמקד את מאמציכם.
 • בקש משוב: פנו לחברים, בני משפחה או אנשי מקצוע בתעשיית הטכנולוגיה לקבלת משוב על כישוריכם ונתיבי הקריירה הפוטנציאליים שלכם. התובנות שלהם יכולות לספק פרספקטיבה חשובה ולעזור לכם לקבל החלטות מושכלות.

רכשו מיומנויות חדשות

לאחר שזיהיתם את נקודות החוזק ותחומי העניין שלכם, הגיע הזמן להתחיל ולפתח את הכישורים הדרושים להצלחה בתחום ההייטק. אמנם תחילת הדרך עשויה להיראות מרתיעה, אך קיימים משאבים רבים שיעזרו לכם לבנות את המומחיות שלכם באופן הדרגתי ונכון.

 • השתמשו בקורסים מקוונים: פלטפורמות רבות מציעות מגוון רחב של קורסים מקוונים, החל משפות תכנות ועד אסטרטגיות שיווק דיגיטלי. נצלו משאבים אלו ללימוד בקצב ובזמן הנוחים לכם, תוך רכישת מיומנויות חדשות מהנוחות של ביתכם.
 • השתתפו בסדנאות וסמינרים: חיפוש סדנאות מקומיות, סמינרים ואירועים טכנולוגיים יאפשר לכם ליצור קשרים עם אנשי מקצוע בתחום ולצבור ניסיון מעשי. ארגונים רבים מציעים סדנאות במחירים נוחים, ואף בחינם, המותאמות במיוחד למתחילים.
 • הצטרפו לקהילה: הצטרפות לפורומים מקוונים, קבוצות מדיה חברתית או מפגשים מקומיים המוקדשים לטכנולוגיה תספק לכם תמיכה והדרכה יקרות ערך לאורך המעבר הקריירה. הקפת עצמכם באנשים בעלי דעות דומות תעזור לכם לשמור על מוטיבציה גבוהה ולקבל עדכונים שוטפים בתחום.

 

 

צרו קשרים והרחיבו את הנטוורקינג

בכל שינוי קריירה, נטוורקינג הוא כלי רב עוצמה, ותעשיית ההייטק אינה יוצאת דופן. יצירת קשרים עם אנשי מקצוע בתחום יכולה לפתוח דלתות להזדמנויות עבודה, חונכות ותובנות יקרות ערך.

 • השתתפות באירועי נטוורקינג: חפשו אירועים ייעודיים לתחום הטכנולוגיה, כגון כנסים וירידי תעסוקה. אמצו גישה פרואקטיבית כאשר אתם מציגים את עצמכם בפני אחרים ומקיימים שיחות משמעותיות.
 • מינוף המדיה החברתית: השתמשו ברשתות חברתיות, שפרו את הנראות הוויזואלית ב-LinkedIn והרחיבו את הרשת המקצועית. צרו קשר עם אנשי מקצוע בתחום ההייטק, הצטרפות לקבוצות רלוונטיות והשתתפות בדיונים. הציגו את המומחיות שלכם והתחברות למעסיקים פוטנציאליים.
 • חיפוש חונכות: מציאת מנטור בעל ניסיון בתעשיית ההייטק תסייע לכם בקבלת הדרכה ותמיכה לאורך תהליך שינוי הקריירה.

בחנו הזדמנויות קריירה

כעת, לאחר שרכשתם את הכישורים הדרושים ובניתם רשת מקצועית חזקה, הגיע הזמן להתחיל לחקור אפשרויות קריירה פוטנציאליות בתחום ההייטק. שמרו על גישה פתוחה והיו מוכנים לשקול מגוון רחב של תפקידים וחברות שמתאימים לתחומי העניין ולמטרות שלכם.

 • בדיקת תפקידי היי-טק: הקדישו זמן לחקור תפקידים שונים במגזר ההייטק. זהו את התפקידים המתאימים ביותר לכישורים, תחומי העניין ורמת הניסיון שלכם. שימו לב הן לתפקידים טכניים והן לתפקידים לא טכניים, שכן קיימות הזדמנויות רבות עבור אנשים עם רקעים מגוונים ומיומנויות שונות.
 • התאמת קורות חיים: התאימו את קורות החיים שלכם כך שידגישו את הכישורים, החוויות וההישגים הרלוונטיים ביותר. הדגישו את כל הכישורים או ההסמכות הניתנים להעברה שרכשתם במהלך המעבר הקריירה שלכם. הציגו את עצמכם בצורה מקצועית וקלה לקריאה.
 • גמישות ומוטיבציה: היו פתוחים להתחיל בתפקידים ברמת הכניסה או להתמחויות. צבירת ניסיון מעשי והכרת התעשייה הם קריטיים להצלחה. זכרו, ככל שתמשיכו לצמוח ולפתח את כישוריכם, תהיו ממוקמים היטב להתקדם לתפקידים בכירים יותר בעתיד.

לסיכום

מעבר לקריירה חדשה בהייטק בתקופת הפנסיה יכול להיות חוויה מתגמלת ומספקת. על ידי הערכת הכישורים ותחומי העניין שלכם, רכישת מיומנויות חדשות, בניית נטוורקינג וחקירת הזדמנויות קריירה, אתם יכולים לצאת למסע מוצלח לעולם הטכנולוגיה המתפתח ללא הרף. תיהנו מהאתגר, הישארו סקרנים ולעולם אל תפסיקו ללמוד – ההרפתקה הגדולה הבאה שלכם מחכה לכם!

מאמרים נוספים

לא מוותרים על חיי חברה

נגישות