50+ שנות ניסיון

הבית החדש של גילאי 50+

צברתם הון מכובד? תוכלו לתרום לאחרים במסגרת קרנות סיוע לעמותות

הצלחה ושפע כלכלי הפכו לחלק בלתי נפרד מעידן שבו רבים מצליחים לנפץ את תקרת הזכוכית וליצור הכנסה מניבה. למעשה, אם הצלחתם לצבור הון מכובד ואתם מתלבטים מה לעשות עם הכספים הנזילים, אפשר ואף רצוי לשקול הצטרפות למסגרת של קרנות סיוע לעמותות אשר זקוקות לכספים בשביל להמשיך את הפעילות. היכולת שלכם להשקיע את הכסף היא בעלת השפעה אדירה על חייהם של אלפי בני אדם כאן בישראל, ועל כן זה הזמן לנצל את ההון לטובת עשיית טוב לאחר.

סיוע לעמותות – כך תוכלו לעשות זאת

בשנים האחרונות לא מעט עמותות נקלעו לקשיים או נאלצו להוריד את נפח הפעילות, וזאת בשל ירידה בהיקף גיוס הכספים שהתרחש גם על רקע פרוץ מגפת הקורונה. כבעלי הון שהגיעו לגיל שבו אפשר כבר לשחרר את הרסן, האופציה של הצטרפות לקרנות סיוע מהווה הזדמנות מצוינת לסייע ואף לעשות טוב לאחר. אז מה זה בעצם קרנות סיוע לעמותות וכיצד תוכלו לסייע? ובכן, קרנות סיוע מתחלקות לשלושה סוגים עיקריים: קרנות תפעוליות, קרנות אשר מתמחות בחלוקה של מענקים וכן קרונות משולבות המספקות גם תמיכה כספית לעמותות אבל גם מקדמות פרויקטים. הקרנות הללו הוקמו על ידי משפחות כמו גם אנשים פרטיים שהחליטו לנצל הפלטפורמה הזו לטובת חלוקה של כספים ובהתאם לכך גם יצירה של חברה שבמסגרתה בעלי ההון תורמים את הכספים לטובת מגוון רחב של פרויקטים.

היתרון הבולט בהצטרפות לקרנות סיוע נובע מתוך היכולת לתרום את הכספים ולקבל שקיפות מלאה לגבי אופן העברתם לעמותות, לצד הטבות מס מפליגות אותן קיבלו העמותות מתוך כוונה לחזק את האוכלוסיות המוחלשות בחברה הישראלית, קידום פרויקטים שהמדינה איננה מסבסדת לצד יצירה של חברה חזקה שפועלת למען החלש, וזאת באמצעות הקצאה של משאבים כספים ותמיכה מלאה המתבצעת לכל אורך הדרך.

 

 

פיזור הון לטובת סיוע לחברה

פיזור ההון הנזיל מהווה דרך מצוינת להשקיע את הכספים שלכם בנתיבים שאומנם לא יניבו לכם רווחים נוספים, אולם בהחלט יכולים לסייע לטובת הגברת תחושת הערך העצמי, וזאת בעקבות היכולת לקבל גם זיכוי במס שנועד לעודד את הציבור לתרום כספים, ובכך להשפיע לטובה על המרקם החברתי. בתקופה קשה לאחר מגפת הקורונה וכן הצורך הבהול בקידום של פרויקטים בתחום הרווחה, חינוך, אומנות ותרבות, איכות הסביבה ועוד, קרנות הסיוע פועלות בתחומים הללו ואף מתמקדות בפיתוח של פרויקטים נוספים להם נזקק מימון מצד תורמים.

כיצד ניתן להצטרף לקרנות סיוע?

על מנת להצטרף לקרנות סיוע רצוי ליצור קשר עם חברה אשר מתמחה בתחום של גיוס לעמותות, כמו למשל אטלס. באמצעות בחינה של מאגר הקרנות וכן אופן הפעילות ניתן יהיה לקבל החלטות מושכלות לגבי תרומה כספית וכן אופן העברת הכספים, בשקיפות מלאה ועם שימת דגש על שותפות שתוביל ליצירה של שינוי משמעותי. אם גם אתם רוצים להצטרף ובכך להוביל לשינוי ממשי בחברה הישראלית, זה הזמן להיכנס לאתר של אטלס, להשאיר פרטים ונציג ישוב בהקדם לטובת בחינת אופן המימון והקרנות שיהיו מוכנות לא רק לקבל את הכספים אלא גם להפוך אתכם לשותפים פעילים שרואים בפעילות של העמותות כחלק משמעותי מקידום החברה הישראלית.

לסיכום

בעת הגעה לגיל מבוגר ועם הבנה כי ישנם כספים נזילים שבהם ניתן להשתמש לטובת עשיית טוב, אין ספק כי פנייה לקרנות סיוע תאפשר לכם להגביר את תחושת הערך העצמי ואת המעורבות בחברה, כל זאת בזכות  קרנות מובילות שתחומן שפועלות בכל ימות השנה לטובת הגשמת השאיפות של עמותות מכל קשת החברה הישראלית.

מאמרים נוספים

לא מוותרים על חיי חברה

נגישות