50+ שנות ניסיון

הבית החדש של גילאי 50+

אין צורך לקום: בעלי בית פרטי – כדאי לכם להתקין שער חשמלי

אחד האלמנטים החשובים ביותר במבנים ובוודאי בבתים פרטיים, הוא השער. לרוב, מדובר על שער כניסה למבנה כולו. זה יכול להיות גם שער לחנייה ולעתים, ישנם במבנה גדול אחד כמה שערים. פתיחה וסגירה של שערים כאלה עבור כניסת מבקרים ובני משפחה, היא כיום קלה ונוחה מתמיד. זאת, תודות לשימוש בשערים חשמליים ובתפיסת ”הבית החכם”. מה זה אומר בפועל?

הפעלה קלה ושליטה מרחוק

הרעיון הבסיסי של שער חשמלי, הוא שניתן לתפעל מנגנון זה בקלות ואפילו מרחוק. לעתים, השער הוא שער גדול וכבד יחסית. במקרים כאלה, הפעלתו החשמלית בעזרת מנוע, מקלה על התפעול. אם מוסיפים לכך גם יכולת הפעלה מרחוק, פירוש הדבר שתוכלו להפעיל אותו אפילו מתוך הבית. אפשרות נוספת, תהיה להפעיל אותו כאשר אתם מתקרבים למקום, מתוך הרכב או בהליכה. עבור מטרות כאלה, שערים חשמליים הם פתרון טכנולוגי נוח ובשל במיוחד. כמו כן, פתרון זה משתלב באופן טבעי, במה שמכונה "בית חכם" (ראו בהמשך). בתמצית, שער חשמלי הוא שדרוג משמעותי ומתוחכם של השער הקלאסי. יש לכך היבטים רבים, של תפעול המבנה, אבטחתו, ערכו למכירה והשכרה ועוד.

 

 

כל היתרונות

לשערים חשמליים בבית, יתרונות נוספים רבים. בולטים במיוחד

  • שדרוג ערך המקום – התקנת השער תעלה את ערך המבנה כולו.
  • מגוון אפשרויות טכניות – עצם ההפעלה החשמלית, פותחת פתח לאפשרויות נוספות רבות. לדוגמה, תוכלו לפתוח את השער באמצעות הטלפון הסלולרי, מרחוק. אפשרות נוספת, תהיה לפתוח אותו באמצעות אינטרקום מתוך המבנה.
  • שילוב ב"בית חכם" – קל לשלב שער כזה במערכת ניהול של "בית חכם". תודות לכך, הפעלתו תוכל להיות חלק מתסריטי הפעלה שונים, אשר מגדירים למערכת מראש.
  • שיפור האבטחה – שער מסוג זה עשוי לשפר את האבטחה של הבית כולו. אם נחזור לרגע לאינטרקום שהזכרנו קודם, חשוב לציין שמדובר לא רק באינטרקום קולי אלא הרבה יותר מזה. מכשירים אלה מגיעים כיום למשל עם צג, שעל גביו מוצגות תמונות בשידור חי מהשער. האינטרקום יוכל גם לצלם את המגיעים לשער, כאשר אינכם נמצאים בדירה. מכשיר כזה, עשוי לכלול עוד תכונות מתקדמות רבות. למשל, אור אינפרה אדום, בכדי לספק יכולת ראיית לילה.

תשובות לכמה שאלות נפוצות

ייתכן ששאלתם את עצמכם

  • איזה סוג שער יכול להיות חשמלי? התשובה היא, שמנגנון הפעלה חשמלי, יכול להגיע עם שערים מכל סוג. כך שהוא לא מגביל אתכם מבחינת סוגי שערים או מבחינה אסתטית. דוגמאות נפוצות לכך, הן שער שנפתח לצדדים לאורך מסילה (תחתית או עילית), שערים מבוססי ציר אנכי ו"כנף" אחת או שתיים וכן שער אשר נגלל או מורם כלפי מעלה.
  • מאילו חומרים עשויים שערים כאלה? אין כמעט מגבלות, לגבי החומר שממנו עשוי השער החשמלי ביחס לשער רגיל. כל עוד הוא חזק מספיק לשאת מנוע (לא גדול במיוחד) ואת שאר המנגנון.
  • מה יקרה אם יפריעו לשער? עינית תבלום את השער, אם משהו יעמוד בדרכו ויפריע לתנועתו.
  • ומה אם ינסו לפרוץ דרכו? במקרה כזה, גלאי פתיחה יוכל לעדכן את מערכת האבטחה. המערכת מצידה, תוכל לשלוח לכם עדכון על חשד לניסיון פריצה למבנה דרך השער או להפעיל אזעקה או גם וגם. כאן אנו חוזרים לנושא הבית החכם, מאחר שאופן תגובת המערכת גמיש. ניתן לתכנן אותו לפי הצורך.

לסיכום

שער חשמלי הוא בהחלט תוספת מומלצת. בעיקר בבית פרטי שבו מעוניינים לשפר את נוחות השימוש או להעלות את ערך המקום.

מאמרים נוספים

לא מוותרים על חיי חברה

נגישות