50+ שנות ניסיון

הבית החדש של גילאי 50+

מיתוג מעסיק: הקשר בין מתנות לתדמית של חברת הייטק

בענף הטכנולוגיה התחרותי של היום, חשוב יותר מתמיד שלחברות תהיה אסטרטגיית מיתוג מעסיק חזקה. משמעות הדבר היא יצירת תדמית חיובית של החברה שלכם כמקום שנהדר לעבוד בו ושבו העובדים מוערכים. איך לעשות זאת? באמצעות מתן מתנות ממותגות לעובדים שלכם! הן יכולות להגביר את המורל, הפרודוקטיביות והנאמנות של העובדים. במאמר זה תגלו כיצד הענקת מתנות ממותגות יכולה לתרום לאסטרטגיית מיתוג מעסיק חיובית בחברות הייטק, וכמה טיפים לבחירה והענקת מתנות ממותגות שהעובדים שלכם יאהבו! שנתחיל?

מהו מיתוג מעסיק?

מיתוג מעסיק הוא תהליך של יצירה ושמירה על תדמית חיובית של החברה שלכם כמעסיקה. מדובר בבניית מוניטין כמקום שנהדר לעבוד בו ושהעובדים בו מקבלים הערכה על העבודה שלהם. ישנן דרכים רבות ושונות לבנות מותג מעסיק. כמה נפוצות מהן, הן:

 • יצירת הצעת ערך משכנעת לעובדים שמדגישה את היתרונות של עבודה בחברה
 • פיתוח תרבות ארגונית חזקה, תומכת ומכילה
 • השקעה בפיתוח והכשרת עובדים
 • תקשורת שוטפת עם העובדים על המטרות והערכים של החברה
 • חגיגת הצלחות העובדים
 • נתינה חזרה לקהילה

מדוע מיתוג מעסיק חשוב?

לפני שמתעמקים במשמעות של מתנות ממותגות, חשוב להבין את החשיבות של מיתוג מעסיק. בעיקרו של דבר, מיתוג מעסיק הוא המוניטין שיש לחברה כמקום עבודה. הוא הדימוי שמוצג לעובדים הנוכחיים, לעובדים פוטנציאליים ולציבור על איך חווית העבודה בחברה. בענף ההייטק, שבו התחרות על אנשי מקצוע מיומנים היא עזה, מיתוג מעסיק חיובי יכול לעשות את כל ההבדל.

מהם היתרונות של מותג מעסיק חזק?

 • משיכת כישרונות מובילים: מחפשי עבודה שוקלים לעיתים קרובות את תרבות החברה ואת הטבות העובדים לפני שהם מחליטים אם לומר כן. תדמית חיובית מבטיחה זרם עקבי של מועמדים איכותיים.
 • שימור העובדים הנוכחיים: עובדים נוטים יותר להישאר בחברה שמעריכה אותם ודואגת להם, מה שמוביל לירידה בתחלופה ובעלויות הנלוות.
 • שיפור המורל והפרודוקטיביות: כשעובדים מרגישים מוערכים, הם נוטים להיות בעלי מוטיבציה רבה יותר ופרודוקטיביים יותר בתפקידיהם.

 

 

מתנות ממותגות כסמל להערכה

הערכת עובדים היא יותר מסתם רעיון. זוהי דרך מוחשית להראות לצוות העובדים שלכם שהם נכסים יקרי ערך לחברה. אמנם ישנן דרכים שונות להפגין הערכה זו, אך למתנות ממותגות יש משמעות מיוחדת. הן משמשות כתזכורת מתמדת לטיפול ולהשקעה של החברה בעובדים שבה. לדוגמה, תיקי גב ממותגים לעובדים הם לא רק מתנה מעשית, אלא בכל פעם שהעובדים ישתמשו בהם, הם ייזכרו במסירות של החברה. בנוסף לכך, כשהם ישתמשו בהם מחוץ למשרד, הם מקדמים את החברה.

טיפים לנתינת מתנה ממותגת לעובדים

כשאתם מעניקים לעובדים שלכם מתנות ממותגות יש כמה טיפים שכדאי שתיישמו, והם:

 • תשומת לב לפרטים: בחרו מתנות שמראות שהחברה לא רק מחלקת פריטים אקראיים, אלא השקיעה מחשבה בבחירת פריטים שמתאימים למותג החברה.
 • אחדות ושייכות: תנו לכל העובדים, בלי קשר לתפקידיהם, את אותה מתנה איכותית כדי להעניק תחושה של אחדות ומטרה משותפת.
 • מחויבות לאיכות: העניקו מתנות ממותגות באיכות גבוהה שמשקפות את מחויבות החברה לאיכות בכל ההיבטים, החל ממוצרים ושירותים ועד לאופן שבו הם מתייחסים לעובדיהם.

לסיכום

בעולם התחרותי של ההייטק, חברות מחפשות כל הזמן דרכים למשוך ולשמר כישרונות מובילים. אחת הדרכים לעשות זאת היא ליצור אסטרטגיית מיתוג מעסיק חיובית שמראה לעובדים שהם מוערכים. אחת הדרכים היעילות לעשות זאת היא להעניק מתנות ממותגות לעובדים. מתנות ממותגות הן דרך מוחשית להראות לעובדים שאכפת לכם מהם ומרווחתם. הם יכולים גם לעזור לחזק את התרבות והערכים של החברה שלכם. בעת בחירת מתנות ממותגות לעובדים, חשוב לשקול את האינטרסים והצרכים שלהם ולוודא שהמתנות איכותיות ועשויות היטב כדי להראות לעובדים שהשקעתם מחשבה בבחירת המתנה הממותגת.

מאמרים נוספים

לא מוותרים על חיי חברה

נגישות