50+ שנות ניסיון

הבית החדש של גילאי 50+

בית אבות: כן או לא?

כאשר מגיעים לגיל מסוים לא תמיד ברור לנו מה יהיה העתיד שלנו. באופן פרדוקסאלי זה קורה דווקא בגיל השלישי כאשר כבר דאגנו לעתיד של כולם, כולל של הילדים והנכדים. אחד הלבטים שאנו מוצאים שאנו מתחבטים בהם הוא נושא המגורים. הגוזלים כבר עזבו את הקן, חברים קרובים עברו דירה, הסביבה לא תמיד אותה הסביבה ואנו יודעים כי ישנה אופציה לעבור לגור בדיור מוגן.

בגיל השלישי יש לא מעט אנשים שמתלבטים האם כדאי לעבור לגור בבית אבות או להישאר במקום המגורים המוכר שפעמים רבות הוא גם מקום המגורים האהוב. כאשר מבצעים החלטה כזאת, חשוב לא להקל בה ראש ולבצע אותה רק כאשר אתם סבורים שהגיע הזמן לעשות שינוי. את ההחלטה מומלץ כמובן  לקבל לאחר התייעצות עם בני המשפחה או עם אנשים קרובים, ולבצע אותה רק כשאתם יודעים מה אתם רוצים. אז האם כדאי לעבור לבית אבות, או לא?

בית אבות: כן או לא?

הנה כמה טיעונים בעד ונגד:

אז למה זה כדאי?

מעבר לבית אבות כדאי במקרים מגוונים החל מהצורך רפואי להיות במקום המציע השגחה רפואית, כמו שירותי אחיות ושירותי מעבדה קרובים, עד הצורך הנפשי בחברה או בהכרות עם אנשים חדשים, או בצורך במגורים במקום שבו יש תושבים בגילאים שאתם אוהבים ומתחברים אליהם ובבניין שיש בו סדר יום תוסס ומלא פעילות.

מי שעובר לבית אבות עושה זאת פעמים רבות מתוך רצון להכיר אנשים חדשים, להכנס אל מסגרת מתאימה, לקבל את כל השירותים במקום אחד וגם כדי להעלות את איכות החיים. בית אבות מציע דירות מעוצבות בעיקר כאשר מדובר בדיור מוגן, עם ארוחות מסודות, שירותי מרפאה, שירותי ניקיון, אבטחה שחשובה מאד בגיל השלישי וימים מלאים עם מגוון פעילויות בכול שעות היום.

אנשים בגיל השלישי מוצאים כי כעת כשהם דאגו לכולם, עבדו משך שנים ופעלו למען העתיד – כי הם רוצים פעמים רבות לדאוג לעצמם, בעיקר בשנים בהם התפנה המון זמן לפעילויות מעשירות ונעימות. בתי אבות מציעים פעילויות כאלה ומילוי הזמן הפנוי תוך בחירה בחוגים, הרצאות, סדנאות וחיי חברה עשירים.

כל זה נשמע נפלא! אז למה לא בעצם?

בצד השני של המתרס תמצאו את מי שפשוט לא רוצה להיפרד מהסביבה הקרובה שלו. יש את מי שקשור לביתו שם ישנה נוסטלגיה של גידול ילדים וחיים שלמים ואת מי שמעדיף לעשות את הכול לבד, החל מבישול עד כביסה. לעיתים יש קשישים או אנשים בגיל השלישי שיעדיפו לקבל טיפול רפואי או סיעודי בבית ובלבד להישאר בביתם.

אז אם ישנה התלבטות כדאי להיות בראש פתוח, לבקר בכמה בתי אבות להבין מה מתאים לכם ומה לא, ומתוך כך, לקבל החלטה.

מאמרים נוספים

לא מוותרים על חיי חברה

נגישות