50+ שנות ניסיון

הבית החדש של גילאי 50+

גם בגיל מבוגר אפשר להתחיל: איך משחקים טניס?

טניס הוא ספורט מהנה ומאתגר, המתאים לכל הגילאים. אם אתם חולמים לשחק טניס, אבל חוששים שזה מאוחר מדי, אל דאגה – גם בגיל מבוגר אפשר להתחיל. במאמר זה נלמד אתכם את היסודות של משחק הטניס, החל מהציוד הדרוש, דרך חוקי המשחק ועד טכניקות החבטות הבסיסיות.

היכרות עם המושגים החשובים

לפני שאתם עולים על המגרש ומתחילים לשחק, חשוב להבין את החוקים והמושגים הבסיסיים של משחק הטניס.

המגרש

טניס משוחק בדרך כלל על מגרש מלבני עם ממדים של 25 מטר על 10 מטר ליחידים ו -25 מטר על 27 מטר לזוגות. המגרש מחולק לשני חצאים שווים באמצעות רשת, הניצבת בגובה מטר וחצי במרכז.

מערכת הניקוד

טניס משתמש בשיטת ניקוד ייחודית, עם נקודות המוענקות באופן זה:

 • 15 נקודות עבור הנקודה הראשונה בה זכה
 • 30 נקודות עבור הזכייה בנקודה השנייה
 • 40 נקודות עבור הזכייה בנקודה השלישית
 • נקודת משחק עבור הניצחון בנקודה הרביעית

כדי לנצח משחק, אתם חייבים יתרון של שתי נקודות לפחות. אם שני השחקנים או הקבוצות מגיעים ל-40-40, נוצר מצב של תיקו. משם, אחד השחקנים חייב לזכות בשתי נקודות רצופות כדי לנצח במשחק.

איך משחקים?

משחקי טניס משוחקים בדרך כלל כשיטת הטוב משלוש מערכות כשזה נוגע לנשים והטוב מחמש מערכות כשזה נוגע לגברים. כדי לנצח מערכה, אתם חייבים להיות הראשונים שמגיעים לשישה ניצחונות, בהפרש של שתי נקודות לפחות. אם התוצאה הסופית מגיעה ל-6-6, משחקים משחק נוסף שהוא שובר שוויון.

הגשה וקבלה

ההגשה היא מרכיב מכריע בטניס. השרת עומד מאחורי קו הבסיס וחייב להגיש את הכדור באלכסון על פני הרשת לתוך תיבת השירות של היריב. לאחר מכן על המקבל להחזיר את ההגשה, והנקודה משוחקת עד ששחקן אחד לא מצליח לבצע החזרה חוקית.

 

 

מתחילים לשחק טניס

עכשיו, כשיש לכם הבנה בסיסית של חוקי הטניס, בואו נבין איך תוכלו להתחיל להתאמן וליהנות מהמשחק.

 • מציאת מגרש טניס מתאים: התחילו בחיפוש מגרש טניס קרוב. פארקים, מועדונים ומרכזים קהילתיים רבים מציעים גישה ציבורית למגרשי טניס. חפשו אחד שמתאים להעדפות ולתקציב שלכם.
 • הצטיידו בציוד הנכון: השקיעו במחבט טניס טוב שמרגיש נוח בידכם. ישנם סוגים וגדלים שונים זמינים, לכן בדקו בחנות אמינה כמו חנות אנרג'ים, כדי להבטיח שתמצאו את ההתאמה הנכונה ביותר עבורכם. תזדקקו גם לכדורי טניס, נעלי טניס מתאימות עם סוליות חלקות ובגדי ספורט נוחים.
 • קחו שיעורים: הרשמה לשיעורי טניס היא דרך מצוינת להתחיל. מתקני טניס רבים מציעים שיעורים קבוצתיים המותאמים במיוחד למתחילים בכל הגילאים. שיעורים אלה ילמדו אתכם טכניקות נכונות, עבודת רגליים וישפרו את המקצועיות שלכם. מדריך מוסמך יכול גם לספק משוב בעל ערך כדי לעזור לכם להשתפר.
 • תרגלו את היסודות: תרגול הוא המפתח לשיפור כישורי הטניס שלכם. התחילו עם היסודות ולאט לאט המשיכו להתמקצע. התמקדו באחיזה נכונה, מיקום הגוף ועבודת רגליים. תרגול עקבי יעזור לבנות זיכרון שרירים ולשפר את המשחק שלכם לאורך זמן.
 • שחקו עם אחרים: טניס לא חייב להיות משחק של להכות כדורים בקיר, הוא גם ספורט חברתי ותחרותי. מצאו שותפים בעלי רמות מיומנות דומות לכם לשחק איתם. משחקי זוגות יכולים להיות מהנים במיוחד מכיוון שהם מאפשרים עבודת צוות ואינטראקציה חברתית.
 • הישארו פעילים ובכושר: טניס הוא ספורט תובעני מבחינה פיזית, ולכן חיוני להישאר בכושר טוב. שלבו אימוני אירובי וכוח קבועים בשגרה שלכם כדי לשפר את הסיבולת, המהירות והזריזות שלכם על המגרש.
 • הציבו מטרות מציאותיות: אל תתייאשו אם לא תהפכו למקצועני טניס בן לילה. הציבו לעצמכם יעדים ברי השגה ועקבו אחר ההתקדמות שלכם. חגגו את הניצחונות שלכם, קטנים ככל שיהיו, והישארו חדורי מוטיבציה להשתפר.
 • תיהנו מהמשחק: לבסוף, זכרו שטניס עוסק בכיף. תיהנו מהריגוש שבתחרות, מהשמחה של זריקה שמבוצעת היטב ומהאחווה עם שחקנים אחרים. טניס יכול להיות תחביב לכל החיים שמשאיר אתכם פעילים ובכושר לאורך שנים.

לסיכום

טניס הוא ספורט שאנשים בכל הגילאים יכולים ליהנות ממנו. באמצעות הבנת כללי המשחק הבסיסיים וביצוע השלבים המתוארים במאמר זה, תוכלו להתחיל לשחק טניס וליהנות מתחביב חדש ומספק. בין אם אתם משחקים למטרות פנאי, כושר או תחרות, טניס מציע יתרונות פיזיים וחברתיים רבים. אז, קחו את המחבט שלכם, צאו למגרש והתחילו ליהנות מהיתרונות הרבים של המשחק!

מאמרים נוספים

לא מוותרים על חיי חברה

נגישות