50+ שנות ניסיון

הבית החדש של גילאי 50+

טסים לחו"ל: הינה רשימה של דברים שחשוב לזכור

בשעה טובה סגרתם כרטיס טיסה לחו"ל, וזאת לאחר שנתיים קשות מאוד בחסות מגפת הקורונה אשר הובילה לסגירה של קווי התעופה וכן השבתה של עולם התיירות. בעקבות הזמן הרב שחלף מאז שטסתם לחו"ל, גם אתם בוודאי מתלבטים בשאלה מה צריך לזכור רגע לפני שעולים על המטוס. בדיוק לשם כך בחרנו להציג את הרשימה המלאה של דברים שחשוב לזכור, כל זאת מתוך מטרה לוודא כי אתם טסים בראש שקט . מוכנים? הכינו את הדרכונים, אנחנו טסים לדרך!

ביצוע בדיקות קורונה לפני הטיסה

למרות שמגפת הקורונה נמצאת בדעיכה, חשוב לעשות בדיקת אנטיגן לפני טיסה מאחר וחברות התעופה אינן מאפשרות להעלות נוסעים שלא ביצעו את הבדיקה והציגו תוצאה שלילית. מדובר בבדיקה שאותה ניתן לבצע במתחם הבדיקות של חברת aidg המחזיקה במעבדה הגדולה והמתקדמת ביותר בישראל, כאשר דרך האתר הרשמי של החברה תוכלו להזמין מראש את הבדיקות ואף לקבל אותן במשלוח מהיר עד למייל, בפרק זמן קצר מאוד. את התוצאות של הבדיקה הביאו איתכם בתיק המסמכים והציגו אותו לפני העלייה לטיסה וכן בעת ההגעה למדינת היעד.

רכישת ביטוח נסיעות

אחד הדברים הכי חשובים שחשוב לזכור ולבצע לפני שטסים לחו"ל הוא כמובן רכישה של ביטוח נסיעות. באופן טבעי, רכישה של ביטוח לבני 50 פלוס הוא שונה מאשר צעירים אחרי צבא, ועל כן בדקו היטב את תנאי הפוליסה וודאו כי בתוך הפוליסה ישנה גם הרחבה למקרה של אשפוז במקרה של גילוי נגיף הקורונה. בנוסף, רצוי לבצע סקר שוק מקיף בין החברות השונות ובהתאם לכך לקבל את הצעת המחיר האטרקטיבית ביותר, רגע לפני שאתם עולים למטוס.

 

 

חיסונים

במידה ואתם מתכננים לטוס ליעדים מרוחקים, רצוי לקבוע תור מבעוד מועד אצל מרפאת מטיילים, וזאת מתוך מטרה להשלים את כל החיסונים הנדרשים – החל מחיסון טטנוס ועד קדחת המוח היפנית. חיסונים אלו נמצאו בשורה של מחקרים כבעלי אחוזי הגנה גבוהים מאוד מפני מחלות, ועל כן השלמת החיסונים בזמן היא חיונית, בייחוד אם מדובר במספר מנות חיסון.

ציוד רפואי

בשביל לטוס בראש שקט, בתהליך האריזה הקפידו להביא איתכם תיק של עזרה ראשונה הכולל את תרופות המרשם שלכם, ציוד רפואי כמו למשל פלסטרים, משחות ועוד. ברשתות הפארם ניתן לבצע רכישה של תיק עזרה ראשונה שאותו ניתן להכניס בקלות למזוודה, ללא התעסקות מיותרת. יחד עם זאת, צריך לזכור כי הצרכים הרפואיים משתנים בין אדם אחד לשני ובשל כך עברו היטב על רשימת הציוד המומלצת, מתוך מטרה להוביל לכך כי תוכלו לקבל מענה רפואי ראשוני או להעניק בעצמכם, בעת הצורך.

בדיקת דרכון

סיטואציה לא נעימה שמתרחשת אצל לא מעט נוסעים בעת ההגעה לנתב"ג היא גילוי כי הדרכון אינו בתוקף. בדקו כי הדרכון שלכם בתוקף לפחות כחודש לפני מועד הטיסה, ובמידה ואתם רואים כי תוקף הדרכון עומד לפקוע בפרק זמן של פחות מחצי שנה, קבעו תור בהקדם למשרד הפנים לטובת הוצאה של דרכון חדש. שימו לב כי יש גם אפשרות לקבל דרכון בנתב"ג בעלות גבוהה יחסית, אולם מדובר במוצא אחרון בעבור נוסעים.

לסיכום

דרך הטיפים אותם הצגנו לכם כאן במדריך, תוכלו להיות בטוחים כי אתם ערוכים  ומוכנים לקראת הטיסה שלכם. הקפידו למלא את כל השלבים הללו וכן להתייעץ בעת הצורך עם חברים שכבר טסו לחו"ל, כל זאת מתוך מטרה לבצע דאבל צ'ק שיניב לכם את היכולת לטוס ולמצות את הטיול, עד לפעם הבאה.

מאמרים נוספים

לא מוותרים על חיי חברה

נגישות