50+ שנות ניסיון

הבית החדש של גילאי 50+

בוחרים נכון: אילו סוגי מזרן קיימים?

בחירה של מזרן היא דבר שחשוב להשקיע בו, וזאת בשל החשיבות של המזרן בחיינו והעובדה שהוא ככל הנראה ילך איתנו בשנים הבאות. למזרן יש השפעה רבה על איכות השינה שלנו ואין מה להרחיב כמה שינה טובה חשובה לשגרת היום יום ולבריאות הגופנית והנפשית.

בעבר בחירת מזרנים הייתה הרבה יותר פשוטה משום שלא יהיו קיימים סוגים רבים של מזרנים. היום המגוון גדול מאוד וכמו כן גם קיימות חברות מעולות כמו חברת המזרנים גטה בראשון לציון. במאמר זה נרחיב על סוגי המזרנים הקיימים בשוק, כדי שהפעם הבאה שתרצו לרכוש מזרן תדעו בדיוק איזה מזרן מתאים לכם בדיוק.

סוגי המזרנים הקיימים

מזרני ספוג

מזרני ספוג היו מאוד פופולאריים בעבר בעיקר עבור ילדים ונוער וזאת בשל מחירם הנמוך יחסית לאלטרנטיבות. עם זאת, למזרני ספוג ישנם שורה של חסרונות קריטיים, בניהם העובדה שהם לא מאפשרים אוורור עצמי, התמיכה שהם מעניקים לגוף לוקה בחסר, הם מכילים תרכובות אורגניות לא בריאות וכימיקלים שונים והם מתלקחים בקלות רבה. בקיצור – עדיף לשקול אפשרויות אחרות.

 

מזרני קפיצים משולבים

זה בעצם תת סוג של מזרן קפיצים. מזרני קפיצים משולבים הם הקפיצים הם ברמות גמישות וקשיחות משתנה וכך גם מילוי המזרנים עצמם. חשוב לשים לב לקריטריונים כגון מרחק הקפיצים זה מזה, הריפוד שמצפה את הקפיצים וקוטר הקפיצים.

מזרני קפיצים מבודדים

הסוג השני של מזרני קפיצים. במזרני קפיצים מבודדים, כל קפיץ ממוקם בשרוול מבודד ועצמאי, מה שמבדיל אותו מהקפיצים האחרים. רמת הגמישות של המזרן תיקבע בין השאר בהתאם לכמות הקפיצים במזרן.

מזרני לטקס טבעי

מזרנים שהפכו לפופולאריים מאוד בשנים האחרונות. הלטקס הטבעי ממנו עשוי המזרן מופק למעשה משרף של עץ. מזרנים אלו נחשבים לבטיחותיים מאוד, היגייניים, אקולוגיים מספקים תמיכה נאותה לגוף ולגב, בעלי כושר אוורור עצמי, מאפשרים פיזור חום גוף באחידות טבעית ומגיבים ללחץ של המשקל באופן עצמאי בכל נקודה. באופן כללי, זה נחשב למזרן מאוד בריא, כולל במקרה של אלרגניים ועבור סובלים ממחלות נשימתיות או עוריות. לכן במקרים רבים מזרני לטקס טבעי מומלצים מאוד עבור מי שסובל מבעיות שינה.

מזרני לטקס סינטטי

מזרן זה דומה במידה מסוימת למזרני לטקס טבעי אך נחשב לנחות ממנו במספר פרמטרים. לטקס מלאכותי לא מחקה לטקס טבעי בצורה מושלמת, והאלסטיות שלו פחותה הרבה יותר מאשר במזרן לטקס טבעי ובאופן כללי האיכות שלו ירודה יותר. בנוסף, בשל השימוש בחומרים מלאכותיים מזרני לטקס סינטטי עלול להכיל חומרים וכימיקלים לא בריאים. לכן אם אתם מעוניינים לרכוש מזרן לטקס מומלץ מאוד לא להתפשר על לטקס סינטטי וללכת על מזרן לטקס טבעי.

מזרני ויסקו

מזרן העשוי מחומרים סינטטיים. המאפיין העיקרי של מזרנים אלו הוא שהם שוקעים בכל נקודה בה המשקל מפעיל עליהם לחץ, מה שעלול להעלות בעיה אורתופדית; זה אולי נשמע אידיאלי לישון על מזרן המתאים את עצמו לגוף, אך בפועל הוא לא מספק עבור הגוף את התמיכה שהוא צריך, ושוקע במקומות בהם נדרשת קשיחות ויציבות מסוימת. כמו כן, מדובר במזרן שעשוי מחומרים סינטטיים ולכן ישנו חשש לשאיפה של חומרים לא בריאים.

כיצד נבחר מזרן בחוכמה?

לגבי סוג המזרן, ההמלצה שלנו היא מזרן לטקס טבעי או מזרן קפיצים להם יש יתרונות רבים בהשוואה לאלטרנטיבות. כמו כן, חשוב לקחת את הנוחות שלכם בחשבון מבחינת גובה המזרן והאם יש להפוך את המזרן אחת לתקופה. בדקו את משך האחריות על המזרן, כאשר משך אחריות מקובלת היא 10 עד 20 שנה.

מאמרים נוספים

לא מוותרים על חיי חברה

נגישות