50+ שנות ניסיון

הבית החדש של גילאי 50+

כל מה שצריך לדעת על פרוביוטיקה

פרוביוטיקה הוא תוסף תזונה שאותו נוטלים לרוב לצד טיפול אנטיביוטיקה. אולם, בשנים האחרונות נערכו מחקרים רבים שמצאו כי לנטילה קבועה של התוסף יש השפעה חיובית מאוד על תהליכים רבים, כחלק מגיבוש ההבנה כי נטילה של התוסף הזה היא חלק מגישה מדעית הדוגלת באיזון אוכלוסיית החיידקים המהווה חלק בלתי נפרד ממערכת העיכול. תוסף זה נחשב לאחד התוספים הנמכרים ביותר בארץ כמו גם בעולם, וכעת הגיע הזמן שגם אתם תקבלו את כל המידע שצריך לדעת אודות מה שנחשב בעיני רבים כחוד החנית של עולם הרפואה הטבעית.

מהי פרוביוטיקה?

פרוביוטיקה היא למעשה תוסף תזונה המכיל ריכוז גבוה מאוד של חיידקים ידידותיים לגוף האדם. ברגע שהיחס של החיידקים המצויים במעיים מופר, נוצרות בעיות בריאותיות קשות ביותר שמשפיעות באופן משמעותי על איכות החיים. לכן, נטילה של תוסף זה מומלצת הן בעבור מבוגרים וילדים שנוטלים אנטיביוטיקה אשר מחסלת את החיידקים הטובים אבל גם לטובת יצירת מאזן חיובי הכולל ריכוז של 85% חיידקים טובים לצד 15% חיידקים רעים. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי ישנם סוגים שונים של תוספים מהסוג הזה, כאשר האיכות כמו גם ההתאמה למצב הבריאותי היא חיונית לטובת ניצול התכונות החיוביות של חיידקי פרוביוטיקה  אשר תורמים באופן משמעותי לפעילות מערכת העיכול, כמו גם מייצרים חומצות הנלחמות בזיהומים ודלקות כמו למשל במצב של שלשולים, דלקות מעיים, עצירות ועוד. תוסף מומלץ זה זוכה לתמיכה גורפת מצד רופאים כמו גם נטורופתיים, כחלק מהבנה כי מדובר בתוספת חיובית ובעלת השפעות בריאותיות חזקות, גם כאשר מדובר בטיפול בילדים ובתינוקות.

תוסף תזונה בעל השפעה חיובית על גוף האדם

פרוביוטיקה הן חיידקים ידידותיים שאחראים על תהליכי חילוף חומרים, כאשר אוכלוסייה זו היא גם יצרנית של מוליכים עצביים שמשפיעים על המוח ועל מערכת העיכול, ומכאן שלאוכלוסייה זו יש השפעה על המצב הרגשי כמו גם הבריאות הנפשית. זאת ועוד, חיידקים אלו הם רגישים ופגיעים ובהתאם לכך מתחרים עם חיידקים הפטגונים אשר יוצרים מחלות ודלקות. כאשר הריכוז של החיידקים החיוביים הללו יכולים לתרום לחיזוק המערכת החיסונית, טיפול ומניעה של כיב קיבה וכן להקל על דלקת השתן.

 

 

מדוע תוסף זה מומלץ?

ישנם לא מעט גורמים שעלולים לגרום לירידה באיכות החיידקים . הגורמים כוללים בין היתר: נטילה של אנטיביוטיקה, גלולות למניעת היריון, צריכת אלכוהול, צבעי מאכל, חומרי הדברה, עודף סוכר וכן דברים נוספים שעלולים לפגוע באיכות ובכמות של אוכלוסיית החיידקים. במידה ואתם חשים אי נוחות כמו פגיעה חיסונית, מחלות במערכת העיכול או מצבים רגשיים ניתן ואף רצוי להיעזר בתוסף הזה לטובת מתן תוספת בעלת השפעה חיובית מאוד על גוף האדם, כפי שהוכח בשורה של מחקרים מהארץ כמו גם מהעולם. בנוסף  לנטילה של התוסף, רצוי גם  להקפיד על צריכה של מאכלים פרו ביוטים שיכולים גם הם לתרום לאיזון מערכת העיכול, ולהתמודדות עם מצבים כמו עצירות כרונית , שלשלולים וכאבי בטן.

פרוביוטיקה – גם לילדים

כאשר ילדים נכנסים למסגרת חינוכית כמו גן או בית ספר, הם חשופים לחיידקים כמו גם וירוסים אשר משפיעים באופן ישיר על מערכת העיכול ויוצרים תופעות כמו כאבי בטן, שלשולים ועוד. פרוביוטיקה ייחודית המיועדת לילדים היא בעלת קבוצה של מעל ל 50 מיליארד חיידקים וכן עשרה זנים שונים, כל זאת מתוך מטרה לייצב את מערכת העיכול ובהתאם לכך ליצור הלימה בין ריכוז החיידקים החיוביים לבין החיידקים הרעים, לצד חיזוק המערכת החיסונית. כל נטילה של תוסף זה בעבור ילדים צריכה להיות מלווה במרשם ומעקב של רופא, מתוך מטרה ליצור תמהיל טיפול פרטני המותאם למצבו הבריאותי של הילד.

לסיכום

תוסף תזונה זה נחשב ובצדק רב לתוסף פורץ דרך מבחינה מדעית, אולם בשביל להבטיח כי כספכם מושקע בחוכמה וכי אתם מקבלים את כל היתרונות, קראו היטב את ריכוז החיידקים והזנים וכן לוודא כי אתם רוכשים תוסף אשר אושר לשימוש ע"י משרד הבריאות.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים נוספים

לא מוותרים על חיי חברה

נגישות