50+ שנות ניסיון

הבית החדש של גילאי 50+

עוזרים לנכד להתכונן ליום החשוב בחייו: פותרים יחד איתו מבחנים לצו ראשון

כל נער ונערה במדינת ישראל מקבלים בגיל 16 וחצי את הצו הראשון. מדובר בצו המורה להם להגיע ללשכת הגיוס,  וזאת מתוך מטרה לקבוע את התפקיד העתידי שהם בצבא. היום הזה הוא יום ארוך ומורכב ממספר תחנות, כאשר הכנה לקראת היום הזה היא הכרחית וצריכה להתבצע ברגע שבו מקבלים את הצו, כל זאת מתוך מטרה להגיע מוכנים וערוכים, ובהתאם לכך להגדיל את הסיכויים להתקבל לתפקידים מבוקשים בצבא אשר יכולים גם לסייע לטובת נקודת זינוק משמעותית בקריירה. כיצד תוכלו לסייע בתור סבים וסבתות שרוצים בהצלחתו לסייע לנכד האהוב שלכם להתכונן לאחד מהימים החשובים ביותר בחיים? להלן הפרטים.

הכנה מוקדמת באמצעות פתרון מבחנים – חלק בלתי נפרד מההכנה לקראת צו ראשון

בעבור סבים וסבתות, אין ספק כי מדובר בדרך מצוינת ליצור זמן איכות משותף ואף להגביר את המוטיבציה של הנכד, כחלק מאהבה והערכה לו הוא רוכש כלפיכם, בייחוד ברגעים חשובים כמו זה. התמיכה המשפחתית היא חשובה מאוד, בייחוד על רקע של מחנים מאתגרים, כמו למשל המבחנים. למעשה, אחת מהתחנות החשובות ביותר במסגרת של צו ראשון הוא תחנה של מבחנים הבודקים את הידע בעברית, מתמטיקה וכן היגיון. ככה מתכוננים לקראת הצו הראשון – נכנסים לאתרים מתמחים, מורידים את המבחנים לדוגמה ומתחילים לפתור אותם ביחד או לחוד. שימו לב כי ככל שהנכד או נכדה יפתרו יותר מבחנים, כך הם יוכלו להגביר את הביטחון העצמי שלהם ואף להוביל ליצירה של מערך אשר מאפשר לבחון בזמן אמת את הזמן של מענה על תשובות, בייחוד על רקע העובדה כי כל המבחנים הללו תחומים בזמן, ואין תוספת זמן להשלים אותם.

בין המבחנים שהנכד שלכם עתיד לעבור בצו הראשון ניתן למנות בין היתר מבחן הבנת הנקרא אשר כולל  30 שאלות קצרות בנוגע לטקסט (שלרוב עוסק בסוגיה צבאית) כאשר נדרש למלא את התשובות בפרק זמן של 25 דקות בלבד. בנוסף, יש מבחן אנלוגיה מילולית הכולל כ-30 שאלות ונמשך גם הוא פרק זמן של 25 דקות, מבחן הבנת הוראות המורכב מ-25 שאלות ונמשך עד 30 דקות, מבחן כמותי עם 25 שאלות וכן אנלוגיה צורנית. התמיכה שלכם בתור הסבים והסבתות היא הכרחית הן לטובת היכרות עם כל סגנונות השאלות אבל גם מענה מהיר ומדויק, כחלק מהבנה כי הכנה מוקדמת היא בעלת השפעה חיובית מאוד על האפשרות להגשים את החלום של הנכד או הנכדה להתקבל לתפקידים מבוקשים, כולל תפקידי פיקוד ובהמשך גם תפקידי קצונה.

 

 

דרך מצוינת ליצור זמן איכות

אין ספק כי ככל שהילדים גדלים, כך זמן האיכות שלכם ביחד איתם מצטמצם באופן משמעותי. בשביל ליצור זמן איכות ובעל ערך מוסף, אפשר ואף רצוי לשלב את הפתרון של המבחנים כאשר אתם או הם מגיעים לבקר, באופן שמאפשר להם גם ללמוד ולהתנסות בתהליך של פתירת המבחנים אבל גם באמצעות שילוב כוחות שיגביר את המוטיבציה שלהם, כחלק מהבנה כי רק באמצעות הכנה מוקדמת ניתן גם להתמודד עם מגוון רחב של שאלות ולא להישאר מופתעים כמו גם לעבוד על דיוק בזמנים, כחלק מהבנה כי מרכיב משמעותי שמכניס גם לא מעט לחץ הוא כמובן נושא הזמן. על כן, מדובר בהזדמנות מעולה בעבורכם להוביל ליצירה של זמן איכות המגלם בחובו את היכולת ללמוד ולהשקיע ביחד, על להתייצבות בלשכת הגיוס לטובת צו ראשון.

כל אחד יכול!

למרות שהמבחנים של הצו הראשון עלולים להיראות מרתיעים ואפילו מפחידים, עם הכנה נכונה המתבצעת באופן עקבי ועם שימת דגש על ניצול של דוגמאות שמופיעות באתר ניתן יהיה להוביל להפחתה של לחצים טבעיים שנוצרים בעקבות המפגש הראשון עם צבא הגנה לישראל, אבל כחלק מבנה כי כל אחד ואחת יכולים להגשים את עצמם מבסגרת הצבאית ולנצל את המבחנים לטובת קידום המטרות המקצועיות והאישיות.

לסיכום

באמצעות פתרון בחינות של צו ראשון ניתן לסייע לנכדים שלכם להגיע מוכנים יותר לקראת המבחנים, ואף להפחית את החשש כמו גם הלחץ מפני המעמד. באמצעות אתרים מתמחים כמו צו ראשון תוכלו להוריד את המבחנים ולבצע סימולציות, ובכך גם לסייע לנכדים האהובים אבל גם ליצור זמן איכות משמעותי ובעל פוטנציאל אדיר.

מאמרים נוספים

לא מוותרים על חיי חברה

נגישות