50+ שנות ניסיון

הבית החדש של גילאי 50+

גם בגיל 50 אפשר להוציא תעודת שף: הכירו את מכללת רימונים

גילוי תחביב חדש או שינוי קריירה בגיל מאוחר יותר בחיים יכול להיות מרגש ומרתיע כאחד. עבור בני 50 ומעלה, הסיכוי לעבור לעולם הקולינרי ולפתח קריירה כשפים או כטבחים מקצועיים עשוי להיראות כמו חלום מופרך. עם זאת, אף פעם לא מאוחר ללכת אחר התשוקות שלכם ולצאת להרפתקה חדשה. במאמר זה נבחן מדוע כדאי לכם דווקא כן לעשות את השינוי אם הוא בוער בכם, ולמה אנחנו ממליצים לכם לרכוש את סודות הקולינריה דווקא במכללת רימונים. בואו נתחיל!

למה לנו קולינריה באמצע החיים?

בראש ובראשונה, חשוב להדגיש – העולם הקולינרי אינו מוגבל למטבחי מסעדות בלבד. אם הבנתם שהתשוקה לקולינריה בוערת בכם, תוכלו לתעל אותה למגוון אפשרויות תעסוקה, או אפילו לעסוק בה כתחביב שממלא ומספק אתכם. שפים בני 50 ומעלה יכולים לבחון הזדמנויות מגוונות, כמו פתיחת עסק קייטרינג, כתיבת בלוג אוכל, הדרכה קולינרית ואפילו יזמות. תעשיית המזון מתפתחת וקיים ביקוש הולך וגובר לאנשי מקצוע מיומנים בנישות שונות. הגיוון הזה הוא מתנה המאפשרת לכם למצוא דרך קולינרית שתואמת את תחומי העניין והחוזקות שלכם.

אבל איך עושים את זה בפועל?

כישרון טבעי ותשוקה לדבר הכרחיים כדי לעבוד בתחום, אבל כדי להפוך למקצוענים באמת מומלץ ללמוד את התחום. לימודים רשמיים יכולים לספק לכם את הבסיס ואת הכישורים הדרושים כדי להצליח בתעשיית הקולינריה התחרותית. מכללות ובתי ספר, כמו מכללת רימונים, מציעים מגוון תוכניות המיועדות להתאים לרמות שונות של מומחיות. התוכניות הללו יציידו אתכם בידע ובכישורים שיסייעו לכם להצליח במטבח מקצועי, החל מטכניקות קולינריות בסיסיות וכלה בשיטות בישול מתקדמות.

 

 

מהי מכללת רימונים?

מכללת רימונים היא מכללה למלונאות, קולינריה וקריירה שנוסדה בשנת 1993. המכללה ממוקמת בטבריה, ופועלת בשיתוף ובפיקוח משרד העבודה, משרד התיירות ועיריית טבריה. המכללה מכשירה בוגרים רבים מדי שנה בתחומים מקצועיים שונים, כמו מלונאות, הפקת אירועים, מקצועות ביוטי וכמובן – טבחות. רבים מבוגרי המכללה השתלבו בתעשיית המזון בישראל ובחו"ל במגוון תפקידים ומקצועות.

אילו קורסי טבחות מוצעים במכללת רימונים?

במגמה הקולינרית של מכללת רימונים תמצאו מגוון קורסי טבחות, כמו למשל קורס טבחות סוג 1, שהוא קורס טבחות מקצועי המקנה לתלמידיו את הכלים הבסיסיים ואת הידע המקצועי החשוב ביותר. כמו כן, קיימים קורסי טבחות מתקדמים יותר, כמו לימודי טבחות מסוג 2, 3 ו-4 שמשמשים כהכנה לבחינות הסיווג המקצועי בטבחות. לימודי טבחות סוג 5, שכאן תוכלו למצוא מידע נוסף אודותיו, הוא מסלול המיועד להסמכת התלמידים לשפים, ובסיומו הבוגרים מקבלים תעודת גמר מקצועית של מכללת רימונים ותעודת שף סוג 5 של משרד העבודה.

קורסים מתחום הקולינריה במכללת רימונים

מלבד קורסי הטבחות, תוכלו למצוא במכללת רימונים קורסים נוספים שיכולים להתמקד בתחומי עניין ספציפיים, כמו למשל:

  • קורס קונדיטוריה למתחילים – אם אתם יותר בקטע של מתוקים, מכללת רימונים היא המקום בשבילכם ללימודי קונדיטוריה. בקורס תלמדו את כל רזי התחום עד שתוכלו להכין בעצמכם קינוחים ברמה הגבוהה ביותר.
  • קורס אפיית לחמים – אפיית לחם טוב היא לא עניין של מה בכך, ואם אתם רוצים לתעל את אהבתכם לבצקים למיומנות של ממש, קורס אפיית לחמים במכללת רימונים הוא בדיוק מה שאתם צריכים.
  • קורס קישוטי מזון – זה לא סוד שהעין גם אוכלת, ושאסתטיקה משחקת תפקיד חשוב בכל הקשור להגשת מזון. בקורס תלמדו גילוף ועיצוב מזון, והוא מתמקד בעיקר בהכנת קישוטים פשוטים מפירות וירקות.

לסיכום

בכל הקשור לתשוקות, לתחביבים ולקריירה שלכם – הגיל הוא באמת רק מספר. אם החלום שלכם הוא לעסוק בקולינריה, אנחנו לגמרי ממליצים לכם לבחון את האפשרות להירשם ללימודים במכללת רימונים ולצאת לדרך קולינרית חדשה ומרתקת. בהצלחה!

מאמרים נוספים

לא מוותרים על חיי חברה

נגישות