50+ שנות ניסיון

הבית החדש של גילאי 50+

מדוע כדאי לאבטח את העסק בענן?

בעולם הדיגיטלי של היום רב העסקים נשענים במידה זו אחרת על מידע המאוחסן בשירותי ענן ברשת, בפרט חברות עם דאטה מרובה. המידע הזה הוא האוצר היקר ביותר של החברה והוא מנוע הפעילות והצמיחה שלה. לצד הנוחות הרבה של הענן ואפשרות האחסון הבלתי מוגבלת שהוא מציע, הוא מציב בפני החברה גם סכנות פוטנציאליות לאיבוד נתונים, פריצות של האקרים וגניבות שעשויות לסכן אתת כל פעילות החברה וגם את המוניטין שהיא צברה במשך שנים. מה ניתן לעשות כדי להבטיח הגנה מוחלטת על המידע המאוחסן בענן העסקי? המאמר הבא עוסק בדיוק בזה.

הבנת הערך של נתוני ענן

כל פיסת נתונים המאוחסנת בענן – החל מרשומות פיננסיות ועד פרטי לקוחות – טומנת בחובה ערך עצום לעסקים. מידע עסקי, מידע על לקוחות, על פעילות החברה, מידע פיננסי להגשת דוח מס הכנסה, מידע משפטי ועוד, הם הדאטה הבסיסית המסייעת לחברות לקבל החלטות מושכלות, להבין את לקוחותיהן טוב יותר ולהישאר מובילים בשוק תחרותי. גניבה או אובדן של נתונים אלה לא רק גורמת להשלכות פיננסיות, אלא יכולה גם להכתים את המוניטין והאמינות של החברה.

סיכונים פוטנציאליים בענן

למרות שספקי שירותי ענן משלבים אמצעי אבטחה שונים, סביבת הענן אינה חסינה מפני סיכונים. כמה איומים פוטנציאליים יכולים להיות:

 • גישה לא מורשית לנתונים: האקרים חיצוניים או אפילו עובדים עם רגשות טינה יכולים לנסות להשיג גישה לא מורשית לנתונים רגישים.
 • אובדן נתונים: מחיקה בשוגג על ידי עובד או נסיבות בלתי צפויות כמו קריסת שרת עלולות להוביל לאובדן נתונים.
 • דליפת נתונים: נתונים יכולים להתפרסם שלא במתכוון, לעתים קרובות בגלל הגדרות אחסון ענן שגויות.

הבנת סיכונים אלה היא הצעד הראשון לקראת גיבוש אסטרטגיית אבטחה איתנה.

 

אסטרטגיות לאבטחת נתונים משופרת בענן

 • גיבויי נתונים קבועים: אחד המהלכים החשובים ביותר בעסק הוא להבטיח שהנתונים שלכם מגובים באופן קבוע. ריבוי אמצעי גיבוי יבטיח שבמקרה של אובדן נתונים, תמיד תהיה אפשרות לשחזור.
 • אימות רב-גורמי (MFA): הצגת MFA מוסיפה שכבת אבטחה נוספת. גם אם האקר אלמוני משיג גישה לסיסמה – ללא גורם האימות השני (בדרך כלל קוד שנשלח למכשיר מהימן) הוא לא יכול לגשת לחשבון.
 • הכשרה ומודעות עובדים: עובדים יכולים לעתים קרובות להיות החולייה החלשה ביותר בשרשרת האבטחה. הדרכות קבועות יכולות להבטיח שהם מודעים לאיומים פוטנציאליים, לחשיבות השימוש בסיסמאות חזקות וייחודיות ולסכנות של הונאות פישינג.
 • מינוף שירותי אבטחת מידע: בעוד שעסקים עשויים לנקוט אמצעי אבטחה בסיסיים, תמיד חכם ומומלץ לפנות לייעוץ מקצועי. בחירה בשירותי אבטחת מידע מחברה מומלצת יכולה לעזור לעסקים להבין את נקודות התורפה הספציפיות שעשויות להיות להם ולקבל פתרונות מותאמים אישית לטיפול בהן.
 • ביקורות אבטחה שוטפות: ביצוע ביקורות אבטחה תקופתיות יכול לסייע בזיהוי חולשות או נקודות תורפה פוטנציאליות במערכת.
 • הצפנה: הצפנת נתונים מבטיחה שגם אם מתרחשת גישה לא מורשית, הנתונים יישארו בלתי קריאים.

עצות לאבטחת ענן משופרת

 • בחרו ספק שירותי ענן בעל מוניטין: לא כל ספקי שירותי הענן מציעים את אותה רמת אבטחה. חיוני לבחור ספק הידוע בפרוטוקולי האבטחה החזקים שלו.
 • שמרו על תוכנה מעודכנת: ודאו שכל התוכנות, כולל מערכות הפעלה ויישומים, מעודכנות באופן שוטף. זה ממזער פגיעויות שהאקרים יכולים לנצל.
 • הגבילו גישה: העניקו גישה לנתונים רגישים רק לעובדים אמינים הזקוקים להם לחלוטין. זה מקטין את מספר נקודות הכניסה הפוטנציאליות עבור האקרים.
 • השתמשו ב-VPN: רשתות וירטואליות פרטיות (VPN) יכולות לספק הגנה מוצפנת לנתונים, מה שמקשה על אנשים מבחוץ לחדור לתוכם.
 • נטרו ותעדו פעילויות: מעקב אחר מי ניגש לנתונים ומתי עשוי לסייע לזהות פעילות חריגה בשלב מוקדם. רישום פעילויות אלה תספק אמצעי ביקורת שיכול להיות רב ערך במהלך חקירות.

לסיכום

בליבו של כל עסק המשאבים החשובים ביותר הם העובדים שלו והדאטה העסקית שהוא צבר. אם אתם בעלים של עסק שנשען על שירותי ענן לגיבוי כל המידע העסקי שלכם, אתם רוצים להבטיח ששום תרחיש בלתי צפוי לא יקריס ויגרום לכם לאבד את כל מה שהשגתם בעבודה קשה. גיבוי ענן הוא לא אפשרות אופציונלית במקרה כזה אלא החובה שלכם כבעלי העסק המחויבים להצלחה של העסק, למוניטין שלו למשכורת של העובדים. עקבו אחרי המדריך, הקפידו על ההנחיות הכתובות בו ושמרו על עצמכם מכל סכנה אפשרית הקשורה במידע שלכם. זה לא רק יבטיח עתיד שקט, אלא גם ישמור עליכם רגועים ובטוחים בהווה.

מאמרים נוספים

לא מוותרים על חיי חברה

נגישות