50+ שנות ניסיון

הבית החדש של גילאי 50+

הנכדה מתחתנת? כך תארגנו חינה מרוקאית אסלית

כמו כל סבא וסבתא שהנכדה שלהם מתחתנת – גם אתם בוודאי רוצים לעשות את כל מה שאפשר כדי שהחתונה של הנכדה תהיה חגיגית. אחת הדרכים לעשות זאת היא ארגון חינה – אירוע מסורתי הנחגג כמה ימים לפני החתונה, ומטרתו להעניק לכלה ולחתן ברכות, מתנות ואהבה: רגע לפני החתונה.

אבל מהי חינה? ואיך תוכלו לארגן אותה?

בתחילה חשוב להכיר את הטקס הקדום הזה אותו חוגגים אנשי העדות המזרחיות כבר למעלה מאלף שנים! חינה הוא אירוע שנחגג בעדה המרוקאית ובמרכזו טקס מריחת משחת החנה העשויה מצמח בשם הכופר הלבן. את המשחה מורחים על כפות ידיהם של החתן והכלה כסמל לסגולה והצלחה.

אבל מלבד הטקס עצמו, יש לא מעט אלמנטים שמרכיבים את החגיגה. לכן כדאי לשים לב לכמה טיפים לארגן חינה מרוקאית כמו שצריך:

בחירת מרחב לחגיגה

בחרו מרחב מתאים לחגיגה. מקום לחינה יכול להיות הבית הפרטי או החצר שלכם, הוא יכול להיות בית הכנסת השכונתי או כל מקום אחר שכיף ונעים לחגוג בו, ללא הפרעה לציבור כמובן. אם תרצו תוכלו לבחור חלל אירועים לחגיגות קטנות שיכול להתאים לחינה אינטימית ולחגיגה כיפית וצבעונית.

 

 

השכרת תלבושות חינה מסורתיות

תלבושות חינה מסורתיות הן חלק בלתי נפרד מאירוע כזה. הכפתן הצבעוני, הגלביות היפות, הכובעים, תכשיטים יפים והצעיפים – כולם נחשבים חלק בלתי נפרד מהאירוע. כיום אפשר לשכור תלבושות לחינה ולקבל אותן לכל מקום בו תקיימו את הטקס.

ארגון שוק מרוקאי

שוק מרוקאי הוא שוק צבעוני וחגיגי, לכן רבים בוחרים לארגן שוק כזה במרחב בו מקיימים חינה מרוקאית. אם אתם רוצים לארגן שוק צבעוני שיראה בדיוק כמו במרוקו: תוכלו להזמין כלים מיוחדים להגשת סוכריות צבעוניות, מאפים ועוגיות מלאות טעם וצבע. על השולחנות או על הדוכנים אפשר להניח נרות, פרחים, ואזות עם עשבי תיבול, מגשים של מאפים מתוקים או מלוחים, משקאות קלים וחריפים ואץ כל מה שיש בשוק מרוקאי תוסס.

הזמנת ציוד לחינה מרוקאית

בחרו ציוד המתאים לחינה מרוקאית, החל ממערכת תאורה והגברה עבור מוזיקה וריקודים עד במה להופעות, כיסא לחתן ולכלה, כלים יפים ומוזהבים ושאר פריטים מהממים.

מוזיקה ואווירה

דאגו לאווירה טובה.  גייסו נכד מוכשר או תקליטן שינגן למוזמנים את השירים המרוקאים המתאימים לריקודים מסורתיים. כך תוכלו לארגן חינה לנכדים בדיוק כמו שנהוג וכמו שצריך.

מאמרים נוספים

לא מוותרים על חיי חברה

נגישות